30 članova Gimnastičkog kluba Sinj na turniru Sv. Duje u Splitu

Objavljeno: 4 svibnja, 2015
Gimnastički klub Sinj

Izvor: GK Sinj

U organizaciji Gimnastičkog kluba “Marjan” iz Splita u nedjelju 03.05.2015 održano je 8. otvoreno prvenstvo grada Splita, Turnir Sv. Duje natjecanje u sportskoj gimnastici. Na natjecanju je nastupilo 9 klubova iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine sa približno 160 gimnastičara i gimnastičarki.

Naš klub je na natjecanju nastupio sa 30 natjecatelja koji su uz velike napore uspjeli ostvariti odlična mjesta u plasmanu kako ekipno tako i pojedinačno.

U muškoj konkurenciji kod kadeta najzapaženiji je bio Dujo Filipović-Grčić, zatim Josip Vučković, Leo i Bruno Pekić koji su ekipno osvojili treće mjesto. Kod juniora odličnom izvedbom iskazao se Marin Hrgović koji je zauzeo drugo mjesto pojedinačno sa 108,40 bodova i time osvojio srebrnu medalju.

Kod seniora najuspješniji je bio David Poljak sa 107,75 osvojenih bodova koji je zauzeo drugo mjesto iza Filipa Guine iz Šibenika osvojivši pritom srebrnu medalju. Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je Mario Romac sa 102,35 osvojenih bodova ispred Tome Perice. Peto mjesto osvojio je treći predstavnik našeg kluba u ovoj kategoriji Josip Kojundžić sa 92,40 bodova.
Ekipno seniori su zauzeli prvo mjesto ispred kolega iz Gimnastičkog kluba “Dišpet” iz Šibenika.

Kod kadetkinja je ujedno bilo i bodovno najtijesnije, najzapaženiji nastup imala je Lana Silić sa osvojenih 57,20 bodova dok je prvoplasirana u ovoj kategoriji Marinović Zara iz Gimnastičkog kluba Marjan osvojila 61,40 bodova. Zatim je slijede Ivona Hrgović sa 55,10 bodova, Agata Bulić sa 53,30 bodova, Matea Marendić sa 51,60 bodova, Gabriela Bebić sa 51,50 bodova, Judita Banović sa 51,50 bodova, Michela Maroš 48,90 bodova, Ivana Vugdelija i Martina Smoljo sa 47,80 bodova. Ekipno su bile četvrte.

Kod mlađih juniorki najbolji plasman imala je Iva Boko koja je zauzela treće mjesto i brončanu medalju sa osvojenih 59,50 bodova iza drugoplasirane Vrlić Marte i prvoplasirane Ramić Mia sa osvojenih 60,60 bodova.

Ostale naše natjecateljice u ovoj kategoriji su Danijela Jagnjić sa 55,30 osvojenih bodova, Viktorija Vučković sa 55,20 bodova, Karla Matić sa 55,00 bodova, Martina Hrgović sa 51,90 bodova, Katarina Kričković sa 50,80 bodova, Ivana Filipović-Grčić sa 48,00 bodova, Kata Smajić sa 47,80 bodova, Marta Poljak sa 46,80 bodova, Ella Kerum sa 46,80 bodova, Melani Bilođerić sa 46,50 bodova i Ivona Radman sa 41,80 bodova. Ekipno mlađe juniorke zauzele su prvo mjesto.

Zadnja je nastupila naša seniorka Antea Matić sa osvojenih 54,90 bodova koja je osvojila treće mjesto i brončanu medalju.

Ekipe su vodili treneri Josip Malbaša, Radmila Kitanović Krstić i Ivan Vučković.
Dodajmo kako je domaćin uspješno organizirao natjecanje.