17. Sinjski polumaraton: Sinjanke ekipno prve, muškarci treći

Objavljeno: 15 travnja, 2014
polumaraton

Izvor: AK Sinj

U nedjelju, 13. travnja 2014., sa startom u 10 sati je po vrlo lijepom i ugodnom vremenu održan 17. Sinjski Li Ning polumaraton te trka građana na 5 km koja je startala u 10 sati i 10 minuta.

Na polumaratonu su nastupila 104 natjecatelja, dok je na trci građana nastupilo njih 31.

Start i cilj trke bio je kod Doma mladih, a trčalo se prema Troglavu, zatim prema Kerepu, dalje prema Otoku i nazad na Troglav, lijevo cestom prema Meljači, do makadamske ceste i nazad u Sinj.

Trka građana je imala istu stazu gotovo do Bossa, gdje je bio okret i nazad do doma mladih. Temperatura na startu je bila oko 13 stupnjeva, malo je bilo i magle, dok je nakon 40 tak minuta izišlo sunce i popelo temperaturu na 20 stupnjeva Celzijusa. Vrijeme bez vjetra, odlično za dobre rezultate.

Ovaj 17. Sinjski Li Ning polumaraton smo posvetili našem gradonačelniku i počasnom predsjedniku AK Sinj Ivici Glavanu, uz želju za što bržim ozdravljenjem!

Polumaraton su otvorili dožupan Splitsko-dalmatinski Luka Brčić i dogradonačelnik Grada Sinja Zlatko Ugrin koji je startnim pištoljem označio i start polumaratona.

Trku je od početka do kraja poveo Josip Barić iz Ak Maksimir iz Zagreba te je s rezultatom 1 sat 13 min i 17 sekundi postao novi pobjednik Sinjskog polumaratona. Drugi je ciljem prošao hrvatski rekorder u maratonu i polumaratonu, legenda i neuništivi Drago Paripović, (59. godište!!!) 1:14;21, dok je treće i četvrto mjesto pripalo domaćim trkačima Janezu Maroeviću, šesterostrukom prvaku Hrvatske u maratonu, s rezultatom 1:16;23 i Petru Delašu s 1:17;29.

Od naših su redom u cilj ulazili 31. Šimun Žanko (1:35;12), 42. Milan Buljan (1:39;06). 46. Predrag Delija (1:39;52), 51. Ante Marić (1:41;45), Tomislav Žigo kao najmlađi trkač polumaratona (16 godina) rezultat 1:51;17, te Predrag Žigo 2:08;42. Naša muška ekipa je osvojila ekipno treće mjesto, dok je prvo mjesto pripalo Ak Maksimiru, a drugo Ak Žumberak.

Kod žena pobjednica je postala hrvatska reprezentativka na 100 km (treća na svijetu u toj disciplini) Marija Vrajić iz Ak Maksimir Zagreb s vremenom 1:23;43. Druga ciljem sa novim odličnim osobnim rekordom je prošla naša Tanja Samardžić u vremenu 1:24;41!!! Time je svoj stari rekord srušila za 2 minute i 15 sekundi! Treće mjesto je osvojila Dubravka Vešligaj iz Ak Maksimir s rezultatom 1:28;48.

Kod žena ekipno prvo mjesto su osvojile atletičarke Ak Sinj, druge su bile Ak Maksimir, a treće Ak Žumberak. Od naših trkačica, Ana Domazet Lošo je osvojila 7. mjesto, (1:41;45), 9. mjesto Želimira Kopecki (1:44;41), dok je 10. mjesto osvojila Branka Ćuk Vurnek (1:47;41). Sve četiri naše trkačice su osvojile i prva mjesta u svojoj kategoriji.

U trci na 5 km prvo mjesto je osvojio Ivan Dračar sa 16minuta i 47 sekundi, drugo mjesto Tomislav Kopač, 16:52, a treći je ciljem prošao Marko Lončar sa 17:21. Naš Toni Jenjić je osvojio 7. mjesto s 19:07, Nikola Saratlija 21. mjesto (23:35) i Antonija Delaš 28:34.

Sve nagrade najbržima na postolju je uručila sinjska dogradonačelnica Kristina Križanac.

Polumaraton je odlično organizirao Atletski klub Sinj.