Aeroklub Sinj nastupio u Banja Luci

Objavljeno: 15 listopada, 2019
Croatia Sinj

Nastupila su trojica sinjskih padobranaca, a radi se o natjecanju Padobranski kup “Pet zvijezda” koji se održava u spomen na pogibiju četiri padobranca i jednog pilota, članova Aerokluba Banja Luka kojima se 2012. godine srušio padobranski avion prilikom polijetanja s aerodroma Zalužani pri čemu su sva petorica na mjestu smrtno stradala.

Sinjski padobranci ovom prigodom nisu nastupili u svom punom i najboljem sastavu pa su s kolegama iz zagrebačke Croatie formirali ekipu za ovo međunarodno natjecanje. Paralelno sa 7. padobranskim kupom “Pet zvijezda”, odvijalo se i državno prvenstvo Srbije u kojemu su sudjelovale tri ekipe.

Nakon osam serija skokova ekipa Croatia Sinj zauzela je peto mjesto u konkurenciji dvanaest ekipa a u pojedinačnom poretku, u konkurenciji 60 padobranaca, Andrija Kovačević zauzeo je 7. mjesto s 22 centimetra odstupanja (prosjek ispod 3 cm / skok), Zlatko Ugrin bio je 29. s 41 cm odstupanja (prosjek 5 cm / skok), a Tino Milanović 46. s 84 cm odstupanja (prosjek malo iznad 10 cm / skok). Ispred njih bile su ekipe Prijedora, Ptuja, vojske Srbije i ekipa Arhistratiga dok su iza njih ostale ekipe Banja Luke, Paraćina i dr.

“Držim da su naši padobranci ostvarili vrlo dobar rezultat, kako ekipno još više pojedinačno. Pošto se radi o natjecanju na kojem su nastupili iznimno kvalitetni i iskusni padobranci a mi nismo ovaj put mogli sastaviti našu najbolju ekipu koja je nedavno postala prvak Hrvatske, ostvaren je ipak zapažen rezultat koji navodi da bi s našom punom ekipom ozbiljno konkurirali za postolje. Natjecateljska sezona je gotova a bila je vrlo uspješna za nas, sada nam slijedi raščlamba u cilju pripreme za iduću u kojoj bi trebali biti još bolji” kazao je Zvonko Kovačević, predsjednik Aerokluba.