AK Sinj nastupio na Zagrebačkom maratonu

Objavljeno: 16 listopad, 2014
Maraton Zagreb

Izvor: AK Sinj

U nedjelju je u Zagrebu održano 23. izdanje Zagrebačkog maratona na kojem je nastupilo je 12000 trkača, što je najviše do sada. Trčalo se po sunčanom, dosta toplom vremenu, nepovoljnom za trkače (od 19 stupnjeva na startu do 25 u cilju).

I po tom vremenu srušena su dva rekorda i to u maratonu gdje je pobijedio Kenijac Luke Kibet u vremenu 2:14:11 te u polumaratonu u kojem je pobijedio također trkač iz Kenije David Kiprono Metto u vremenu 1:03:10 (drugi i treći također Kenijci sa po samo sekundu odnosno dvije sekunde zaostatka za prvim).

U ženskom polumaratonu slavila je naša najbolja maratonka Lisa Christina Nemec sa 1:12:45, dok je najbolja maratonka bila Olivera Jevtić iz Srbije u vremenu 2:38:26.

Najbolje plasirani maratonac iz Hrvatske bio je Goran Grdenić na 9. mjestu s 2:35:18, a maratonka Nikolina Šustić na 7. mjestu s 2:54:14. Najbolje plasirani naš polumaratonac bio je Petar Bratulić na 10. mjesto sa 1:14:40.

U sklopu Zagrebačkog maratona održano je i ekipno prvenstvo Hravtske u maratonu. U muškoj konkurenciji slavili su trkači AK Svetice (Balaško, Dujmović, Kalac), ispred AK Maksimir (Gerenčir, Slovinac, Šikman) i AK Sljeme (Radanac, Babić, Dugić). U ženskoj konkurenciji su bile prijavljen samo tri ekipe, a na cilj su stigle dvije i to pobjednice trkačice AK Sljeme (Šustić, Jurišić, Gudalović) ispred AK Maksimir (Vrajić, Vešligaj, Poblete).

Na maratonu je nastupilo i 9 članova Ak Sinj. U ženskoj konkurenciji maratonki nastupila je Želimira Kopecki i sa rezultatom 3:50;46 osvojila 27. mjesto, a treće u konkurenciji Ž50. U muškoj konkurenciji maratona nastupio je Robertino Vučković i s rezultatom 3:45;26 osvojio 90. mjesto. .

U polumaratonu je nastupilo sedam članova Ak Sinj. U konkurenciji 481 polumaratonki najbolji rezultat i plasman je ostvarila Tanja Samardžić osvojivši 8. mjesto ukupno s rezultatom 1:26;09 (četvrta od Hrvatica, ispred nje samo naše najbolje trkačice Lisa Nemec, Barbara Belušić i Matea Matošević, te tri Kenijke i jedna slovačka trkačica).

Ana Domazet Lošo je istrčala 1:42;41 i zauzela 28. mjesto. Lidija Botić 1:46;24, osvojila ukupno 39. mjesto, treće u kategoriji Ž45. Branka Ćuk Vurnek je istrčala polumaraton za 1:48;49 , osvojila 47. mjesto, a četvrto u kategoriji Ž45.

U muškoj konkurenciji nastupilo je 885 polumaratonaca. Od članova Ak Sinj nastupio je Mario Vezilj i sa rezultatom 1:19;23 osvojio 17. mjesto. Drugi od naših je bio Hrvoje Habuš s 1:22;35 (22. mjesto), dok je prošlogodišnji najbolje plasirani Hrvat na Zagrebačkom polumaraton, Petar Delaš, istrčao 1:23;18 i osvojio 24. mjesto.

Sljedeći nastup Atletski klub ima sljedeće nedjelje u Otoku na 10 km, a nastupit će i naše najmlađe članice na školskim trkama.