AK Sinj u V. Gorici pobjednik u muškoj konkurenciji

Objavljeno: 25 ožujak, 2014
AK Sinj

Izvor: AK Sinj

Na 22. međunarodnoj Turopoljskoj trci u Velikoj Gorici, na kojoj je trčalo 187 polumaratonaca, nastupilo je i sedam članova Ak Sinj, koji su postigli odlične rezultate.

Atletski klub je sa muškom ekipom, nakon dugo vremena osvojio prvo mjesto, u sastavu Petar Delaš, 8. mjesto 1:15:40, 9. Mario Vezilj, 1:16:04, i Šimun Žanko 62. mjesto, rezultat 1:32:47. Robertino Vučković je zauzeo 74. mjesto s osobnim rekordom 1:34:58.

Naša ženska ekipa je osvojila 4. mjesto, a najbolje plasirana naša članica je Tanja Samardžić, kao sedma u trci, a prva u svojoj kategoriji U23, rezultat 1:29:45. Ana Domazet Lošo je osvojila 15. mjesto ukupno, drugo u kategoriji Ž40, s 1:40:30, dok je nakon gotovo tri mjeseca pauze zbog ozljede nastupila i Branka Ćuk Vurnek i rezultatom 1:53:16 osvojila ukupno 23. mjesto kod žena, a drugo u svojoj kategoriji Ž45.

Pobjednik trke je bio Mwangi Joel Maina iz Kenije, s novim rekordom staze 1:04;37. Drugi je bio Mađar Tamas Nagy, 1:07:54, a treći Srđan Samardžić iz BiH 1:09:31.

Kod žena prvo mjesto je osvojila Tunde Szabo iz Mađarske, sa 1:16:10, druga je bila Matea Matošević iz Ak Agram, 1:18:25, dok je treće mjesto osvojila Valentina Belović iz Tk Marathon 95 iz Varaždina u vremenu 1:26:49.

Ove nedjelje je još jedna članica Ak Sinj nastupala u trci, Želimira Kopecki, u Čazmi, na stazi dugoj 61 km i 350 metara, i rezultatom 5:53 osvojila 6. mjesto kod žena.

Idući nastup Ak Sinj ima u nedjelju na polumaratonu u Osijeku.