Alkar bez šanse na Gripama, Split rano prelomio susret

Objavljeno: 19 studenoga, 2017
Alkar 2017

Split je rutinirano slavio protiv Alkara koji u priključku bio tek 12 minuta, nakon čega su domaćini ubacili u brzinu više i relativno rano riješili pitanje pobjednika…

Split – Alkar 79:54 (19:17, 23:7, 23:17, 14:13)

Split – Dvorana Gripe
Gledatelja: 500
Suci: Martin Vulić, Ante Čanković, Roko Hordov (svi iz Zadra)

Split: Scott (7), Kalajžić (11), Filipović (8), Marić, Marčinković (13), Najev (5), Jukić (12), Vrgoč (6), Špaleta (4), Širko (10), Vručinić (3).

Alkar: Svalina (13), Modrić, Proleta (5), Booth (10), Graf (12), Vuko (5), Bilandžić (3), Bašić, Šarac, Radoš (2), Vučić (4).

Split je odmah na startu djelovao bolje, košem Marčinkovića u sedmoj je minuti bio na pragu dvocifrene prednosti, ali Alkar se vratio serijom 9-0, da bi ipak na prvi mini predah domaća momčad odnijela plus dva.

U 12. minuti Vuko je pogodio za minus jedan, nakon čega su Splićani krenuli sa svojom serijom od koje se Alkar nije oporavio sve do kraja susreta. Split je u naredne četiri minute ostvario 14-0 i tu je priči bio kraj, barem što se tiče sinjskih ambicija.

Domaća momčad u nastavak je ušla s prednošću od 42:24, Alkar više nije imao ni energije niti sposobnosti da barem zaustavi propadanje, a kasnije je ta prednost narasla i do rekordnih plus 32 (63:31).

Split je od tog trenutka popustio stisak, Alkar se čak spustio i do 20 razlike, ali u konačnici je morao potpisati uvjerljiv poraz, rezultataom 79:55.