Alkar bolji od Gorice, Johnson ponovno igrač utakmice

Objavljeno: 5 studenoga, 2016
brandon-johnson

Dosta muke zadala je Gorica Alkaru, vodila dobar dio susreta, ali na kraju je presudila individualna kvaliteta Brandona Johnsona koji početkom drugog dijela uzeo stvari u svoje ruke i serijom sjajnih poteza svojoj momčadi trasirao put ka pobjedi…

Alkar – Gorica 95:78 (15:22, 25:24, 29:17, 26:15)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 1000
Suci: Krunoslav Peić (Zagreb) Gordan Terlević (Rijeka), Leo Roglić (Split)

Alkar: Johnson (26), Boban (19), Salzburger, Modrić (4), Dominović (7), Župić, Gaurina (7), Bilandžić, Jurela, Vrlika (19), H. Vučić (8), K. Vučić (5).

Gorica: Lazić, Šutalo, Petrović (24), Jelenek (6), Mašić (16), Vrbica (8), Gudić (11), Cvjetičanin, Ušić, Prgomet (13), Turić.

Otvaranje susreta pripalo je gostima koji su bili nepogrešivi u napadu, zbog čega su sredinom prve četvrtine imali čak devet koševa viška (7:16). Domaći trener je čestim izmjenama nastojao promaći petorku koja će znati odgovoriti na bačenu rukavicu izazova, ali nije mu to pošlo za rukom pa je Gorica na prvi mini predah odnijela sedam koševa viška (15:22).

Ponovno je Gorica početkom drugog perioda pobjegla na plus devet, imala napad i za više, ali Alkar se obranio i napokon povezao nekoliko dobrih akcija, što mu je instantno donijelo priključak (24:26). Američki razigravač iz redova Alkara u tim trenutcima nije bio na nivou, čak se za vrijeme njegovog “hlađenja” domaća momčad vratila u igru. Preokret je konačno ostvaren u 17. minuti nakon trice Modrića, krađe Johnsona i polaganja Vrlike (36:34), ali nije se ni Gorica tek tako dala pa je tricama Vrbice i Petrovića na odmoru imala ugodnih šest koševa viška (40:46).

Imala je Gorica i višak od okruglih deset koševa početkom nastavka (40:50), ali tada je Johnson došao na “radnu temperaturu”, ostvarena je i serija od 7-0, a ubačajima američkog playmakera s linije za bacanja sinjska momčad ponovno je ostvarila minimalnu prednost. U narednih nekoliko minuta sijevale su trice s obje strane, razigrao se i Boban koji je u tim trenutcima zabio dvije, što je uoči završne četvrtine donijelo prednost Alkaru (69:63).

Odmah na startu četvrtog perioda Vrlika je tricom pa bacanjima donio plus 11 svojoj momčadi, a pokazalo se to i kao završni udarac ambicijama gostiju, barem što se pobjede tiče. Istina, gosti su dali sve što su imali u tim trenutcima, borili se za svaku loptu, ali Alkar je znao obraniti prilaze košu i na kraju slaviti pobjedu od 17 razlike (95:78).