Alkar dohvatio drugu pobjedu u Ligi za prvaka

Objavljeno: 9 svibnja, 2015

Alkar-Zabok

U 11. kolu Lige za prvaka Alkar je na domaćem parketu stigao do druge pobjede. Sinjani su ovog puta bili bolji od Zaboka…

Alkar – Zabok 80:72 (18:16, 18:15, 19:17, 25:24)

Liga za prvaka, 11. kolo:
Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 500
Suci: Damir Basarić (Split), Bojan Kruljac (Zagreb), Živko Mirilović (Karlovac)

Alkar: Jo. Boban (3), Bilandžić (10), Modrić (6), Pavić, Vitali (25), Ju. Boban (2), Krstanović (17), Žitko (11), Perajica, Bašić, Kanaet (6).

Zabok: Zrnić (2), Žganec (4), Anzulović, Jurlina (7), Vlaić (10), Črnjević (5), Marić (14), Palac (8), Tuđen, Kapusta, Bundović (22).

Zabok je bolje otvorio susret, imao rezultatsku inicijativu u uvodnim minutama zahvaljujući prije svih Bundoviću, no kako je vrijeme odmicalo tako je rastao i Alkar koji je do kraja prve četvrtine sve okrenuo u svoju korist (18:16).

U narednim minutama viđeno je dosta izmjena u vodstvu, ali potom je domaćin ubacio u brzinu više, razigrali su se Krstanović i Vitali, pa je serijom 9-0, od minus tri, stigao do viška od šest koševa, dok je na poluvrijeme odnio plus pet (36:31).

Dobro je Alkar nastavio i nakon povratka iz svlačionice, a obrisi pobjede jasno su se počeli nazirati nakon dvije trice Bilandžića i alley-oop polaganja Jure Bobana, kada je semafor pokazao 52:39 u korist domaće momčadi.

Mogao je tada Alkar potpuno prelomiti utakmicu, ali nekoliko brzopletosti i dobra reakcija Zaboka, ponovno su utakmicu odveli u neizvjesnost. Tako je nešto manje od tri minute prije kraja Bundović tricom doveo svoju momčad na svega minus jedan, no za potpuni preokret gosti nisu imali snage pa je pobjedu na kaju ipak slavio Alkar, rezultatom 80:72.

Sinjsku momčad predvodio je Vitali s 25 koševa i deset skokova, dok je 17 ubačaja i 13 dohvaćenih lopti upisao Krstanović. Valja spomenuti i Žitka s 11 te Bilandžića s deset koševa. Kod gostujuće momčadi najefikasniji bio je Bundović koji se na kraju zaustavio na 22 koša uz deset skokova.

Izjave trenera:

Damir Milačić, trener Alkara: “Čestitke mojim igračima koji su zaslužili ovu pobjedu. Unatoč svim nevoljama koje su nas pratile kroz sezonu, mogu reći da sam ponosan na momčad, pogotovo ove mlađe igrače koji su preuzeli odgovornost i pokazali da Alkar u njima ima budućnost.”

Dragutin Črnjević, trener Zaboka: “Alkar je zasluženo slavio. Mi smo imali dobro otvaranje, kontrolirali smo susret, ali upali smo u seriju grešaka i olako dopustili da dođemo u zaostatak. Alkar je imao više raspoloženih pojedinaca i ovo mu je nagrada za dobru sezonu.”