Alkar glatko poražen u Šibeniku

Objavljeno: 18 travnja, 2014
Alkar - Jolly

Jolly je u Šibeniku puno lakše nego se to očekivalo u srazu s Alkarom došao do novih bodova. Domaći su nakon kratke uvodne indisponiranosti vrlo brzo povezali nekoliko otvorenih šuteva kojima su stvorili desetak koševa prednosti, nakon čega povratka za neraspoložene goste nije bilo.

Jolly JBŠ – Alkar 79:65 (22:14, 25:16, 17:18, 15:17)

A-1 liga, Liga za prvaka, 6. kolo
Šibenik, dvorana Baldekin, gledatelja: 600
Suci: Sreten Radović (Dubrovnik), Leo Roglić (Split), Martin Vulić (Zadar)

Jolly JBŠ: Gulam, Bubalo F. 11, Katura 19, Kozić, Vrlika 2, Surina 10, Mrva 15, Smith 12, Cinac, Bubalo 8, Vrsaljko 2.
Trener: Ivica Burić

Alkar: Mikulić 13, Boban Jo., Bilandžić, Modrić M. 8, Vitali 19, Boban Ju., Gaurina 11, Žitko 4, Svalina, Perajica 7, Župić 3,Kanaet.
Trener: Damir Milačić

Osobne pogreške: Jolly 18; Alkar 17
Skokovi: Jolly 27; Alkar 26
Izgubljene lopte: Jolly 10; Alkar 11

Odlično prvo poluvrijeme i uvodnih nekoliko minuta drugog, domaćima je bilo dovoljno za treću prvenstvenu pobjedu, dok gosti s konačnih minus 14 još mogu biti i zadovoljni s obzirom da su proigrali tek u posljednjoj četvrtini.

Čak tri minute bile su potrebne za prve koševe na utakmici, zabio je za domaće Vrsaljko, dok su Sinjani prvi iz igre dočekali tek u petoj minuti susreta (Vitali). Dobra šuterska rola Kature (8 koševa) domaće je odvela na šest viška u osmoj minuti, a jedina protuteža domaćima u tim trenutcima bio je Vitali koji je sam nosio goste i dugo vremena bio jedini koji je pogađao iz igre.

U samoj završnici prvog perioda nekoliko loših obrambenih reakcija Sinjana Jollyju je omogućilo višak od osam koševa, a ubačajem Smitha na otvaranju drugog perioda i okruglih deset (24:14). Nova solo dionica raspoloženog Kature, uz vrlo dobru igru i Franje Bubala, domaće je nakon 15 minuta igre odvela do plus 14 (36:22), na što je trener gostiju odreagirao s minutom odmora, ali ništa se nakon toga nije promijenilo.

Sinjani su se u narednim minutama potpuno raspali. Igra jedan na pet, bez previše smisleno organiziranih akcija bila je osuđena na propast, a uzme li se u obzir da im obrambeni dio nije bio na razini te da su domaćini odlično kombinirali i gotovo u pravilu ostajali sami pri realizaciji, onda je jasno zašto su nakon prvih 20 minuta brojali minus od 17 koševa (47:30).

Odmah na otvaranju drugog dijela novih pet koševa u nizu za domaće i velikih plus 22 (52:30) potpuno je slomilo goste koji su ponovno (pre)dugo čekali na svoj prvi ubačaj u četvrtini, zbog čega je pitanje pobjednika zarana postalo jasno. Pokašavali su, istina, gosti u nekoliko navrata mijenjati obranu, dosta su udvajali, ali ovog puta namjerili su se na izuzetno raspoloženog suparnika.

Jolly je u preostalom vremenu prilično pao u ritmu, što su Sinjani znali kazniti i malo po malo “grickati” prednost, pa je pet minuta prije kraja semafor pokazao njihov minus od 13 koševa (71:58), a nakon nove dvije minute, prvenstveno zahvaljujući Vitaliju, minus je smanjen na 11 (73:62).

Iako realno pobjeda domaćih niti u jednom trenutku nije bila upitna, sam rezultat kao i koš razklika nisu bili nevažni, prvenstveno zbog utrke za poziciju broj četiri na koju obje momčadi pretendiraju i samim time mogućnosti da baš taj segmet u eventualnom međusobnom ogledu na kraju presudi.

Do kraja susreta domaći ipak nisu dozvoli Sinjanima da dodatno ublaže poraz, iako su gosti imali itekako dovoljno prilika, pa su kraj susreta dočekali s 14 koševa viška. Konačan rezultat glasio je 79:65 za Jolly.

Kod Jollyja prvo ime bio je Katura s 19, 15 je ubacio Mrva, a 12 Smith, dok je je Bubalo Franjo dodao 11 uz sedam skokova. Kod Alkara bolji od ostatka bio je Vitali s 19 ubačaja.