Alkar izborio Ligu za prvaka, Kaštela na minus 29

Objavljeno: 21 ožujka, 2015

Alkar - Kaštela

Alkar je i treću godinu u nizu izborio nastup u Ligi za prvaka. Rezime je to 22 odigrana kola i 40 minuta borbe protiv Kaštela koja su u jednom dijelu susreta opasno zabrinula domaće navijače, no kraj je ipak dočekan bez većeg stresa uz veliku feštu na parketu koja je uslijedila nakon posljednjeg sučeva zvižduka.

Alkar – Ribola Kaštela 88:59 (22:22, 19:13, 22:8, 25:16)

Sinj – ŠSD Sinj.
Gledatelja: 1000
Suci: Herceg (Zabok), Stojić (Šibenik), Roglić (Split)

Alkar: Jo. Boban (11), Bilandžić, M. Modrić (2), Pavić, S. Modrić (7), Vitali (18), Ju. Boban, Krstanović (15), Žitko (16), Svalina, Perajica (16), Kanaet (3).

Ribola Kaštela: Klarica (10), Vručinić, Rašetina (9), Biočić, Blažević, Diminić (4), Ćubela (1), Došen (4), Šipić (13), Roso, Oršulić (4), Jukić (14).

Sam početak susreta nije nagovještavao da bi Kaštelani mogli zaprijetiti. Briljirao je u tim trenutcima Stipe Krstanović koji je zabio čak 13 od prvih 15 koševa Alkara, no nakon njegovog izlaska iz igre, igra Alkara se urušila poput kule od karata. Uvukla se nervoza i bilo je jasno da se važnost utakmice ponovno počela igračima vrtjeti po glavi.

Neopterećeni gosti potom su preuzeli konce igre u svoje ruke, ulaskom Klarice dodatno dobili na ubojitosti, a u 15. minuti brojali su i pet koševa viška. Igrači Alkara kao da su tek tada shvatili da je vrag odnio šalu pa su u vremenu do odlaska na odmor otpustili ručnu i serijom 12-0 režirali preokret i sebi priskrbili pristojnu prednost pred početak drugog dijela (41:35).

Posao koji je započeo krajem prvog dijela, Alkar je dovršio početkom nastavka. Iz dobre obrane razvijali su se i dobri napadi, samopouzdanje je bujalo, navijači “poludili” pa je prednost domaćih rasla iz minute u minutu. Već do kraja treće četvrtine Sinjani su brojali okruglih 20 koševa viška, a jednakim tempom nastavili su i do kraja te u konačnici slavili rezultatom 88:59.

A atmosfera na kraju? Luda i najluđa, no to je već postao sinjski standard i svojevrsna mjerna jedinica za istinsku košarkašku strast i ljubav prema sportu, gradu i klubu.

Prvo ime u redovima Alkara bio je Vitali s 18 koševa i 13 skokova, po dva koša manje ubacili su Žitko i Perajica, a 15 je uz 12 skokova ostvario Krstanović. vrijedi istaknuti i učinak Kanaeta koji je uz tri koša imao 12 skokova (osam ofenzivnih) i šest ukradenih lopti. Kod Kaštela su prednjačili Jukić s 14 koševa te Šipić koji je na kraju imao 13 ubačaja i šest skokova.

“Čestitam svojim igračima na odličnoj utakmici i pravoj borbi te na ulasku u Ligu za prvaka. Vjerovali smo možemo do ovog cilja i znali da nema šanse da izgubimo ovu utakmicu pred našim navijačima. Nama je Liga za prvaka nagrada za sav trud i sve ono što nas je pratilo tijekom ove sezone. Sada nemamo rezultatskog imperativa, ali znam da rasterećeni možemo i bolje od ovog.”, kazao je trener Alkara Damir Milačić.