Alkar nakon velike drame svladao Šibenik i došao na milimetar od opstanka

Objavljeno: 17 travnja, 2018
Maligani

Nakon prave drame, mora potrošenih živaca i podosta litara prolivenog znoja Alkar je slavio super važnu pobjedu protiv Šibenika. Samo jedan koš više na kraju se našao na sinjskoj strani, ali taj jedan na kraju će se, vrlo vjerojatno, pokazati kao zlata i prvoligaškog opstanka vrijedan…

Alkar – GKK Šibenik 77:76 (17:23, 21:13, 14:20, 25:20)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 1200
Suci: Siniša Herceg (Zabok), Alfred Jovović (Zagreb), Marko Živaljić (Split)

Alkar: Jurela, Bašić (2), Modrić (13), Šimunović, Bilandžić (17), Booth (6), Graf (19), Svalina (15), Krajina (4), Žuljević (1), Marinović.

GKK Šibenik: Gabrić (31), Radovčić (9), Šarić (2), Vitali (7), Gulin, Pandurić (13), Jelić, Mileković, Vlaić, Nakić (9), Klepo, Paić (5).

Važnost utakmice sputala je igrače Alkara u startu utakmice. Samo minutu i pol bilo je potrebno Šibeniku da dođe do 7:0, međutim, tada je i krenulo i kod domaćih. Prava erupcija oduševljenja dogodila se u sedmoj minuti kada su trice zabili Modrić i Bilandžić za izjednačenje, a vrlo brzo domaći su se navijači veselili i prvom vodstvu (17:16).

Šibenik se othrvao naletu Sinjana, do prvog mini odmora pobjegao je na šest koševa prednosti, a osam viška je brojao u 12. minuti. Odlično je goste služio šut za tri poena, prednjačio je Gabrić, ali i dalje je momčad Srđana Helbicha uspijevala držati priključak.

Preokret se dogodio u 18. minuti, nakon dvije trice odličnog Martina Bilandžića, još su pogađali Booth i Graf pa se doslovno “užgala” cijela dvorana u kojoj su navijači gotovo cijelu utakmicu proveli na nogama i udarali ritam svojim ljubimcima. Na poluvremenu Alkar je brojao dva koša viška.

S dosta grča sinjska je momčad igrala tijekom treće četvrtine, brzo su Šibenčani preuzeli vodstvo, ali srećom po domaće nisu u potpunosti uspjeli naplatiti nešto bolju igru. U završni period Šibenik je donio četiri koša više.

Infarktna posljednja četvrtina igrala se većinom koš za koš i bilo je jasno da će na kraju jedna lopta odlučivati. Tri minute prije kraja zazvonila su zvona za uzbunu, Šibenik je pobjegao na plus četiri i prijetio prelomiti. Alkar se ipak snašao, Svalina je zabio koš-faul, a prvo vodstvo u zadnjoj četvrtini, minutu prije kraja, donio je Žuljević ubačajem s linije za slobodna bacanja.

Pokušao je Pandurić tricom, nije ušlo, a nakon toga Gabrić radi prekršaj na Modriću koji rutinirano pogađa oba i 52 sekunde prije kraja donosi Alkaru plus tri. Već u sljedećem napadu Nakić pogađa za dva, Grafov ulazak pod koš na drugoj strani nije bio dobar i Šibenik je imao napad za pobjedu. Dva puta šutirali su gosti, ali lopta nije htjela u koš i slavlje je moglo početi.