Alkar pao u produžetku, Milačić se provukao kroz “iglene uši”

Objavljeno: 14 studenoga, 2015

Alkar

Alkar je tek u produžetku poražen u Šibeniku od Jollyja, falilo je samo malo sreće u završnici pa da nova dva boda kapnu na konto sinjske momčadi. Pobjedi se tako, nakon borbenih 45 minuta radovao šibenski stožer…

Jolly JBS – Alkar 85:78 (23:19, 14:20, 13:13, 19:17, 16:9)

Šibenik – Dvorana Baldekin. Gledatelja: 300
Suci: Roglić, Basarić, Jurčević (svi Split)

Jolly: Gulam, Gabrić, Pavlović (20), Mustapić (11), Kraljević (2), Vrlika (7), Vraneš (14), Mrva, Perković, Najev (4), Washington (27), Vladović.

Alkar: Boban (6), Modrić, Dominović (4), Šipić (9), Gaurina (17), Glavinić (17), Svalina, Tešija (19), Bašić, Kanaet (6).

Nakon ne baš dobrog otvaranja i prilično statične obrane te nemaštovite organizacije napada, Alkar se na krilima Gaurine trznuo pa se stanje na semaforu bitno popravilo.

Tražio je bivši trener Alkara i aktualni Jollyja u tim trenutcima petorku koja će slomiti Alkara na startu, međutim, dobio je samo probleme s obzirom na to da je u 15. minuti semafor prvi put pokazao prednost sinjske momčadi od 28:27.

Domaćin se tada spasio s nekoliko pogođenih trica, ali ipak je na odmor s prednošću otišao Alkar (37:39).

Četiri koša Tešije odvela su Sinjane i na plus šest na otvaranju drugog dijela, ponovilo se to u još dva navrata, ali u samoj završnici Jolly se ipak uspio približiti te u posljednji period ući s minusom istovjetnim onom nakon prvih 20 minuta.

Nervozu Alkara domaćin je iskoristio i potpuno preokrenuo, pobjegao na osam koševa razlike, ali prije svega zahvaljujući seriji promašaja Dominovića koji se u završnim sekundama prometnuo u junaka.

Naime, minutu i 12 do kraja Dominović je smanjio na minus dva, Vraneš potom promašio oba bacanja na drugoj strani, da bi u preostalih šest sekundi ponovno Dominović preuzeo odgovornost i u posljednjoj sekundi zabio za produžetak.

Koš za koš igralo se sve do same završnice, minutu i pol prije kraja Glavinić je donio prednost Alkaru s linije za bacanja, ali tada je Washington vezao pet koševa i usmjerio utakmicu u korist svoje momčadi. Presudila je tako individualna kvaliteta šibenskog Amerikanca.

Na kraju i jedna zanimljivost. Naime, uoči početka susreta članica Sinjskih Maligana, Snježana Trgovac, treneru Jollyja Damiru Milačiću uručila je ni manje ni više nego teću punu arambaša s alkom na vrhu načinjenom od kobasica.  Neka mu je u slast!