Alkar poražen kod Zaboka, Vrlika prvo ime susreta

Objavljeno: 27 rujna, 2016
Milačić Alkar

Košarkaši Alkara nisu uspjeli iznenaditi u Zaboku i plasirati se u drugo kolo Kupa Kreše Ćosića. Domaćin je nakon izjednačenog početka ubacio u brzinu više i lakoćom odjurio do pobjede…

Zabok – Alkar 82:68 (18:17, 20:14, 28:19, 16:18)

Kup Krešimira Ćosića, 1. kolo
Bedekovčina. Gledatelja: 200
Suci: Dožai (Zagreb), Perlić (V. Gorica), Kardum (Šibenik)

Zabok: Zrnić (10), Tomsick (11), Đurinović, Kapusta (11), Demo (8), Lež, Črnjević (17), Jurlina (4), Palac (8), Tuđen, Šarac (5), Jambrović (8).

Alkar: Boban (5), Salzburger, Dominović (8), Župić, Gaurina (11), Bilandžić (3), Jurela (2), Vrlika (18), H. Vučić (12), K. Vučić (9).

Sinjska momčad ovog je puta bila liše usluga kapetana Mirka Modrića, čime je ionako skučena rotacija postala još mršavija, dok s druge strane nije bilo Jure Bobana koji je nažalost ozlijeđen i izgledno je da će propustiti uvodni dio prvenstva.

Alkar je dobro otvorio, u nekoliko navrata imao je prednost, ali u završnici prve četvrtine Zabok je okrenuo i do kraja utakmice tu prednost nije ispuštao iz svojih ruku. Dobro otvaranje druge četvrtine i bijeg na devet koševa razlike (29:20) ipak nisu odmah obeshrabrili našu momčad koja se vratila do minus četiri, ali do odlaska na odmor domaćin je ostvario sedam koševa viška (38:31).

Dosta izgubljenih lopti ponovno je bila jedna od lošijih stavki u igri Alkara, a gotovo u pravilu Zabok je to kažnjavao. Sredinom treće četvrtine domaćin je brojao tri koša prednosti, činilo se da bi se moglo ući u zanimljivu završnicu, no od tog trenutka pa do kraja četvrtine Zabok zabija 20 koševa, Alkar tek sedam i tu je priči bio kraj.

Završnih deset minuta bilo je odrađivanje posla za domaće, a iako se Alkar približio na minus sedam, na kraju je Zabok brojao zasluženih 14 koševa viška (82:68). U redovima Alkara posebno se istaknuo Vrlika s 18 ubačaja i 11 skokova.