Alkar poražen na gostovanju u Zadru

Objavljeno: 31 listopad, 2019
Alkar Cibona

Košarkaši Alkara poraženi su u Zadru, što je u jednu ruku bilo i očekivano. Sinjska je momčad imala svojih dobrih do odličnih perioda, ali na kraju su kvalitetniji i iskusniji domaćini zasluženo slavili…

Zadar – Alkar 116:93 (28:21, 23:20, 29:27, 36:25)

Zadar – SC Krešimir Ćosić
Suci: Branimir Galić, Mateo Pavičić, Živko Mirilović

Zadar: Uljarević (7), Allen (10), Marić (4), Ivanov (17), Siriščević (19), Palokaj (7), Vuković (5), Junaković (16), Fundić (9), Planinić (2), Keller (13), Gilbert (7).

Alkar: Brocić (3), B. Jurela, Neal (19), I. Jurela, Pralija (14), Kučan (12), Marić (12), Tvrdić, Vučić (12), Wembi (17), Jukić, Jacović (4).

Baš kao i protiv Cibone Alkar je pokazao zube u uvodnim minutama utakmice protiv Zadra. U petoj minuti semafor je pokazao sinjsku prednost od 18:11, a dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine i dalje je prednost bila na strani Alkara (17:21).

Od tog trenutka pa do prvog mini predaha Zadar radi seriju od 11-0, a nakon nepune minute igre u drugoj četvrtini domaći prvi put odlaze na dvocifrenu prednost koju su održali i do odlaska na odmor (51:41).

Zadar je tijekom trećeg perioda u nekoliko navrata imao višak od 19 razlike, ali Alkar se tricaškom serijom vratio u igru te u 29. minuti stigao do minus deset. Ubačajem Wembija u 32. minuti Alkar je spustio i do minus osam, ali bolje od toga nije išlo.

Siriščević je tada vezao pet koševa, a nakon svirane namjerne Kučanu, Zadar je definitivno prelomio susret u svoju korist i potom bez većih problema posao odradio do kraja.

Alkar je u sljedećem kolu domaćin Dubravi.

Statistiku utakmice možete pogledati ovdje.