Alkar poražen od Jazina, tri odlične četvrtine bile premalo protiv “monstruoznog” Barryja

Objavljeno: 18 ožujak, 2018
Alkar

Alkar je u Zadru protiv Jazina odigrao tri odlične četvrtine, međutim, ona jedina jedna koju su u svoju korist riješili domaći bila je kobna po sinjske ambicije. Nestvarno dobro kod Jazina odigrao je Remi Barry koji je ukupno zabio 43 koša i tako Alkara gurnuo u prilično nezavidnu situaciju što se borbe za opstanak tiče…

Jazine Arbanasi – Alkar 93:86 (22:24, 18:22, 29:13, 24:27)

Zadar – Dvorana Krešimir Ćosić.
Suci: Alfred Jovović, Domagoj Marunica, Tomislav Vovk

Jazine: Sarajlija (23), Barry (43), Gulam, Atelj, Bučaj, Škara, Ivanov, Zrnić (11), Šango (6), Fodor (5), Lisica, Petani (5).

Alkar: Jurela, Bašić, Modrić, Šimunović, Bilandžić (17), Booth (8), Graf (25), Vuko (3), Proleta (7), Svalina (18), Krajina (8), Žuljević.

Alkar se nakon uvodnog odmjeravanja snaga nametnuo Jazinama, podizao prednost i minutu i pol prije kraja prve četvrtine, na krilima Grafa, brojao ugodnih osam koševa viška. Ipak, sama završnica otišla je na stranu domaćih koji su pred drugi period zaostatak smanjili na svega dva koša.

Alkar se nije dao zaplašiti naletom domaćih, predah mu je došao kao naručen, pa je u nastavku igre ponovno sinjska momčad bila ta koja je bolje igrala. Tri trice, uz još nekoliko odličnih akcija za dva, odvele su Sinjane na plus 11 u 15. minuti igre.

Domaći trener tada zove minutu odmora nakon koje se Zadrani vraćaju, briljirali su Barry i Sarajlija pa su Jazine brzo stigle do minus tri. Ipak, trica raspucanog Bilandžića pred odlazak na odmor bitno je popravila dojam i sinjskoj momčadi semafor je pokazao plus od šest koševa (40:46).

Alkar se u trećem periodu potpuno pogubio, a domaći su počeli pogađati u serijama i za čas sve preokrenuli u svoju korist. Gotovo je nevjerojatno koliko je sinjska momčad potonula i koliko je bezidejno izgledala u tim trenutcima. Jazine su svoj momentum iskoristile i zabijale iz svih pozicija pa su u posljednji period ušle s velikih 12 koševa viška.

Tada je postalo jasno da će Alkaru trebati čudo da se ponovno izdigne iz ponora u koji je upao. Početkom četvrte četvrtine Jazine su brojale čak 15 koševa viška, nakon čega je i Alkar povezao nekoliko dobrih napada i serijom 13-2 došao do svega minus četiri uz napad koji nije realiziran.

Domaćin je izdržao taj nalet, a minutu i pol prije kraja imao je plus devet. Alkar se odbijao predati, trice su pogodili Bilandžić i Proleta pa je 26 sekundi prije kraja minus smanjen na tri koša. Bolje od toga nažalost nije išlo pa su Jazine slavile važnu pobjedu s kojom su se, uz bolju međusobnu koš razliku, približile Alkaru na dvije pobjede zaostatka.

Uz to, Jazine imaju kudikamo bolji raspored i prilično realniju računicu vezanu uz opstanak, nego je to slučaj s Alkarom koji će, kako sada stvari stoje, svoje mjesto morati osigurati pobjedom u gostima nad izravnim konkurentom Hermesom i to u gostima. Zna li se da Sinjani još uvijek nemaju pobjede na strani, jasno je koliko težak zadatak imaju.