Alkar poražen u Šibeniku, iscurila dva šuta za pobjedu

Objavljeno: 2 ožujka, 2015

alkar-šibenik

Odličnu utakmicu odigrao je Alkar u Šibeniku, gdje se tri puta vraćao iz dvocifrenog zaostatka, na kraju imao i dva šuta za pobjedu, no ovog puta sreća se osmjehnula domaćinima koji su završili u zagrljaju svojih navijača…

GKK ŠIBENIK – ALKAR 79:78 (16:15, 22:14, 16:21, 25:28)

Šibenik, dvorana Baldekin, gledatelja 1 200
Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Andrej Sušanj i Marko Stanković (oba Rijeka)

GKK ŠIBENIK: Radovčić, Badžim, Mišić 15, Kalpić 6, Bašić 11, Andabaka, Blaće 6, Marciuš 18, Vukičević 4, Šamadan 7, Vrkić 5, Junaković 7. Trener: Jeronimo Šarin.

ALKAR: Jo. Boban, Bilandžić, M. Modrić 2, Pavić, S. Modrić 18, Vitali 22, Ju. Boban 8, Krstanović 8, Svalina 5, Perajica 9, Kanaet 6. Trener: Damir Milačić.

Bez trojice ozlijeđenih igrača Alkar je otputovao u Šibenik vodećoj momčadi prvenstva, bez velikih očekivanja i nadanja, što je očito bio slučaj i u glavama igrača koji su relativno rasterećeni dali sve od sebe i na kraju došli na prag pobjede.

Bolje je susret otvorio Alkar, odlično se postavljao u obrani i sredinom prvog perioda dohvatio pet koševa viška, na što su domaći odgovorili svojom serijom od 6-0 i time si nakon uvodnih deset minuta osigurali koš prednosti.

Alkar se još neko vrijeme držao u egalu, ali nakon što su domaćini novom serijom, ovaj puta od 12-0, došli na 31:21, malo tko je vjerovao da će Sinjani imati snage za odgovor, jer su i na odmor odnijeli minus od devet koševa (38:29).

Alkar se ipak trgnuo u nastavku, nije dozvolio raspad sustava, i malo po malo stvarao nervozu kod domaće momčadi i pred završnih minuta stigao do minus četiri, ali i do minus dva šest minuta prije kraja.

Nova dobra serija Šibenik je u 37. minuti, nakon ubačaja Šamadana, odvela na novih okruglih deset (74:64), ali tada je krenulo Slavka Modrića koji je tricama Alkar dovukao do egala, a nešto kasnije i do minimalne prednosti za koju je pogodio Vitali minutu prije kraja (77:78).

Novu prednost domaćima donio je Šamadan s linije za slobodna bacanja pa je zadnji napad pripao Alkaru koji je imao 24 sekunde za izrežirati pobjedu, međutim, pokušaj Vitalija, a potom i Slavka Modrića nakon ofenzivnog skoka nisu bili uspješni, što je značilo da će slaviti košarkaši Šibenika uz konačnih 79:78.

Najbolji u redovima domaće momčadi bio je Marciuš s 18 koševa, tri koša manje zabio je Mišić, dok je na drugoj strani Vitali ubacio 22, a Slavko Modrić 18.