Alkar poražen u Splitu, slično kao i protiv Šibenika

Objavljeno: 15 listopada, 2016
alkar-2016

Alkar ipak nije uspio iznenaditi Split na Gripama, iako je, baš kao i protiv Šibenika, u igri bio dobre tri četvrtine. Odlično prvo poluvrijeme sinjska momčad nije znala bolje kapitalizirati, tek jedan razlike bilo je premalo u odnosu na ono što je Split nudio, da bi u nastavku domaćin povezao nekoliko akcija i nakon što se odvojio na sedam-osam razlike tu prednost znao je obraniti do samog kraja…

Split – Alkar 85:74 (15:17, 23:22, 26:18, 21:17)

Split – Dvorana Gripe. Gledatelja: 1000
Suci: Martin Vulić, Mario Goleš, Ante Čanković

Split: Subotić, Kalajdžić (10), Marić, Rančić, Vrgoč, Dijan (15), Najev, Jukić (9), Kanaet (8), Filipović (19), Kedžo (18), Galić, Širko (6).

Alkar: Johnson (23), Boban (3), Salzburger, Modrić (2), Dominović (5), Župić, Gaurina (13), Bilandžić (5), Jurela, Vrlika (5), H. Vučić (6), K. Vučić (12).

Vrlo dobro otvaranje Alkara rezultiralo je vodstvom od 6:0, Split je bez koša bio pune četiri minute i prava je šteta što u tom vremenu sinjska momčad nije konkretnije naplatila indisponiranost domaćih. Čim se Splićani trgnuli, počela je “prava” utakmica, s dosta više angažmana i izjednačenosti, ali ipak je Alkar imao dva koša viška nakon uvodnih 10 minuta (15:17).

U 12. minuti Alkar je i dalje bio u vodstvu, ovog puta tri koša, nakon čega su Žuti serijom 10-2 stvari okrenuli u svoju korist (27:22) pa je trener Milačić bio primoran pozvati minutu odmora, koja je urodila plodom jer Alkar je zahvaljujući odličnoj obrani, serijom 12-2, preokrenuo i ostvario pet koševa viška. Mogao je Alkar učiniti i više, ali ponešto domaćinskih sudačkih odluka i Split se vratio u igru te na poluvrijeme otišao sa samo košem manjka (38:39).

Split je u drugi dio ušao kudikamo bolje, vrlo brzo se odvojio na sedam-osam pa nešto kasnije i devet koševa razlike i zaprijetio da prelomi susret u svoju korist i prije završne četvrtine. Alkar je u tom periodu upao ralje bezidejnosti, sve se svodilo na to što će Amerikanac Johnson učiniti jedan na jedan, ali potom se ipak nekako vratio u život i barem zaustavio “propadanje” pa je uoči odlučujućih deset minuta brojao minus od sedam koševa (64:57).

Nakon dvije minute igre u posljednjem periodu Split se odvojio na visokih 12 koševa, urodilo je plodom “iscrpljivanje” gostiju s dosta rotacije, no Alkar je smogao snage za još jedan priključak i serijom 7-0 došao opet u igru za pobjedu. Bilo je tu prilike i dodatno smanjenje zaostatka, ali dobro je tada odigrao Kedžo, dva puta lagano poentirao i time spriječio potpuni priključak Alkara, a pokazalo se i presudio u bitci za pobjednika.

Novu odličnu partiju, unatoč činjenici da cijeli tjedan nije trenirao zbog povrede koju je zadobio u ponedjeljak, odigrao je Brandon Johnson koji je u konačnici zabio 23 koša, iako ne  prema službenoj statistici koja “promašila ceo fudbal”. Objavljeni koš učinak je onaj koji je ispravan.