Alkar poražen u Zagrebu, propuštena velika prilika za nove bodove

Objavljeno: 20 listopada, 2017
Alkar momčad 2017

Mogao bi Alkar itekako žaliti za velikom prilikom koja mu se pružala u Zagrebu protiv istoimenog “dječjeg vrtića”, a koju je propustio zbog neshvatljivo loše predstave u kojoj je Zagreb slavio unatoč mizernih 38 posto ukupnog šuta. Dovoljno će to reći kako se i koliko loše igralo i dvorani Trnsko…

Zagreb – Alkar 81:75 (22:16, 16:25, 18:17, 25:17)

Zagreb – Dvorana Trnsko. Gledatelja: 200
Suci: Tomislav Vovk, Krešimir Katić, Domagoj Marunica

Zagreb: Ogrizović, Junaković (33), Herceg, Bačevina, Buovac, Palokaj (12), Čar, Šango (15), Macner (3), Radoš (18), Lončarić.

Alkar: Svalina (6), Modrić (4), Proleta (13), Booth (6), Graf (18), Vuko (14), Bilandžić, Kamber, Šarac, Radoš (12), Vučić (2).

Dobro je Alkar otvorio susret, poveo 6:2, ali potom je domaćin odgovorio serijom 9-0 i sve do odlaska na prvi mini predah kontrolirao tijek zbivanja. Imali su Mravi u tom periodu i do osam koševa prednosti, obrana Alkara djelovala je potpuno izgubljeno, da bi početkom druge četvrtine domaćini ostvarili i plus devet.

Zagreb se prilično orijentirao na vanjski šut, nezaustavljiv je bio Junaković, ali čim je šut za tri stao, Alkar se vratio u igru. U 17. minuti Vuko je zabio za preokret, nakon čega se igralo koš za koš, da bi na predah s prednošću ipak otišla sinjska momčad (38:41).

Tricom Vuke i polaganjem Bootha Alkar je otvorio drugi dio, Zagreb neuspješno forsirao za tricu i tada je bila velika prilika da sinjska momčad prelomi susret, ali brzopletost u napadu ponudila je domaćima priliku za popravni, što ovi koriste i velikom serijom 14-0 potpuno preokreću na svoju stranu (54:48).

Koševima Radoša Alkar je prekinuo (pre)dugačak post, ponovno se približio i preokrenuo uoči završne četvrtine (56:58). No, malo je to vrijedilo Sinjanima, jer na drugoj strani simultanka Junakovića značila je novu seriju za Zagreb od 10-0 i nove brige na licu trenera Alkara.

I tada je Zagreb nudio Alkaru povratak, međutim, Alkar je doslovno “izdušio”, nije imao snage za pravu borbu i tek je tricama Grafa u završnici “ušminkao”  poraz. Zagrebova mlada momčad tako je dobila neočekivan poklon i zasluženo se veselila nakon posljednjeg zvuka sirene.