Alkar protiv Šibenika zamalo prosuo 27 koševa viška, ali ipak slavio u dramatičnoj završnici

Objavljeno: 9 ožujka, 2019

Nakon prave drame Alkar je uspio slaviti protiv Šibenika. Bila je to utakmica kakva se rijetko viđa. Nevjerojatno je sinjska momčad izgledala 28 minuta, doslovno je to bila prava rapsodija u bijelom, međutim tada je uslijedio drastičan pad i Šibenik je s minus 27 došao do svega koša zaostatka…

Alkar – Šibenik 91:86 (30:17, 27:15, 14:22, 20:32)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 450
Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Josip Jurčević (Split), Marko Mustapić (Zagreb)

Alkar: Brown (28), Jurela, Pralija, Šimunović-Erpušina, Markulin (12), Marić (4), Šipić (16), Svalina (11), Šamadan (8), Žuljević, Vučić (12).

Šibenik: Mileković (14), Šarić (4), Vuko (7), Gulin (2), Bašić (14), Vlaić, Rajčić, Nakić (14), Korać (8), Slavica (11), Paić (12), Klepo.

Nestvarno dobro je Alkar otvorio susret protiv Šibenika koji mu je bio biti ili ne biti. Iako su na sjajan način otvorili Brown i Vučić, ipak je prvo ime bio Šipić koji naprosto briljirao, pogotovo u obrambenom dijelu. Definitvno igrač utakmice.

Serijom 11-0 na početku Alkar se odvojio na 17:5, ali bio je to tek nagovještaj oluje koja se sprema u sinjskoj režiji. Iz minute u minutu prednost na strani domaćih je rasla, sjajno je to izgledalo na parketu, nepogrešivo i u svakom mogućem pogledu za naklon. Šibenik se potpuno pogubio, tek je Slavica u nekoliko navrata pokazao dio repertoara, ali malo mu je to vrijedilo pored kriminalno loših suigrača.

Krajem prvog dijela sinjski je tornado otpuhao goste do zaostatka od nevjerojatnih 27 koševa, dok se na odmor otišlo s viškom Alkara od 25, što je ostavilo u čudu domaće navijače koji su imali u čemu uživati. No, drugi dio donio je nevjerojatnu dramu, kakvoj se nitko nije nadao, definitivno ne nakon onih sjajnih prvih 20 minuta.

U trećem periodu još je to i funkcioniralo, Alkar je odolijevao napadima i vraćao se do plus 26 i ničim nije dao nagovijestiti veliki pad u igri. U završnici trećeg perioda Šibenik se prišuljao na minus 17, da bi pravi uragan pokrenuli od 31. minute, pri minusu od 19 koševa.

Sedam minuta prije kraja gosti su na krilima Milekovića i pogotovo Bašića došli na svega deset koševa manjka, ali tada se ponovno ukazao Šipić s četiri vezana koša, čime je prvi nalet gostiju odbijen. No, drugi je zato bio gotovo nezaustavljiv.

U posljednju minutu Alkar je ušao s plus pet, potom izgubio loptu, a Markulin u povratku nesmotreno napravio namjerni prekršaj koji je zamalo odlučio utakmicu. Naime, Mileković je s bacanja smanjio na minus tri, a u dodatnom napadu Korać je zabio za minus jedan, 16 sekundi prije kraja. Šibenčani potom rade brzi prekršaj na Brownu, ovaj pogađa oba bacanja, dok s druge strane griješi Korać, a Markulin se ovog puta, nakon novog brzog prekršaja gostiju, bacanjima djelomično iskupio i postavio konačnih 91:86.

Humanitarna strana ove utakmice, u kojoj se prikupljala pomoć za bivšeg Alkarevca Ivana Omrčena, rezultirala je s preko 10 tisuća kuna od strane gledatelja, igrači su dodali pet tisuća, a svoj dio donirala je i Uprava. Prije početka utakmice službeni spiker je pročitao emotivnu poruku Ivana Omrčena koji je zahvalio na podršci i pomoći.