Alkar protiv Zaboka slavio prvu pobjedu u Ligi za ostanak

Objavljeno: 13 travnja, 2016

Alkar - Zabok

Prvu pobjedu u Ligi za ostanak Alkar je upisao na domaćem terenu protiv Zaboka koji je prijetio u većem dijelu susreta, međutim, pravu priliku za pobjedu nije imao. Sinjska momčad na kraju je slavila zasluženu pobjedu od 15 razlike i tako si gostovanje kod Škrljeva, koje je na rasporedu za tri dana, učinila ipak nešto rasterećenijim…

Alkar – Zabok 70:55 (11:11, 22:14, 13:15, 24:15)

Sinj – ŠSD Sinj
Gledatelja: 500
Suci: Josip Radojković (Split), Martin Vulić (Zadar), Ante Čanković (Zadar)

Alkar: Bilić (7), Jo. Boban (2), Bilandžić (3), Modrić (3), Dominović, Šipić (10), Ju. Boban (11), Gaurina (17), Glavinić (11), Svalina (2), Tešija (4), Kanaet.

Zabok: I. Vučić (11), Kumanović, Anzulović (4), Lež (6), Pešut (4), H. Vučić (1), Črnjević (4), Torić (6), Palac (6), Lončar (6), Vuković (3), Naletilić (4).

Nije Alkar dobro otvorio susret, šut je ponovno zakazao baš kao i u Osijeku, no s druge strane niti igrači Zaboka nisu bili osobito inspirirani pa se uglavnom “rudarilo” za svaki koš. Rezultat takve igre bilo je “dječjih” 11:11, a jedina svijetla točka u uvodnim minutama bili su raspjevani Maligani.

Nešto bolje je to izgledalo u drugom periodu igre u kojem je Alkar odmah kreirao seriju od 8-0, nakon čega nije dozvolio gostima da ponovno uhvate priključak. Ipak, dojam je kako je sinjska momčad pored izrazito loših gostiju imala prostora i za više od osam koševa razlike, koliko je bilo na poluvremenu.

No, statistički “detalj” o ukupno 24 izgubljene lopte nakon 20 minuta igre, koliko su skupili igrači obje momčadi, dovoljno će kazati kakva se košarka igrala.

Nastavak također nije donio ništa novog, ponovno je to bilo jako nedorečeno s obje strane, ali ipak Alkar je pred završnih deset minuta i dalje brojao prednost, prvenstveno zahvaljujući dvjema tricama Jure Bobana koji je zabijao u trenutcima kada su gosti prijetili potpunim priključkom.

Već nakon nekoliko minuta igre u posljednjoj četvrtini Alkar je prelomio susret, gosti su usput zaradili i tehničku pogrešku, što je bila i “točka na i” ovog dvoboja. A kad je pitanje pobjednika bilo riješeno, onda se otvorilo i u napadu, ali ipak je vrlo dobra obrana bila ta koja je slomila goste.