Alkar se porazom oprostio od mogućnosti igranja u Ligi za prvaka

Objavljeno: 19 ožujka, 2016

alkar_jolly7

Porazom od Gorice Alkar je ispao iz utrke za Ligu za prvaka i ostatak sezone provest će u grčevitoj borbi za opstanak, u društvu još šest klubova i s nadom da tu neće biti Gorice s kojom ima skor od 0-2. Na samom kraju se ukazala i prilika za pobjedu, ali ruku na srce, u odnosu na prikazano pobjedu Alkar nije ni zaslužio…

Alkar – Gorica 64:67 (16:20, 13:18, 19:15, 16:14)

Sinj – ŠSD Sinj
Gledatelja: 600
Suci: Tomislav Vovk (Slavonski Brod), Gordan Terlević (Kastav), Martin Vulić (Zadar)

Alkar: Bilić (5), Jo. Boban (5), Bilandžić, Modrić (3), Dominović (4), Šipić (1), Ju. Boban, Gaurina (9), Glavinić (13), Svalina, Tešija (15), Kanaet (9).

Gorica: Divić, Kapusta (5), Šutalo, Petrović, Jelenek, Mašić (9), Konjević (11), Zrnić (15), Papac (20), Demo, Durinović, Prgomet (7).

Iako je sinjska momčad vrlo dobro otvorila susret protiv Gorice, povela s 13:6, ostatak prve četvrtine bio je sve samo ne dobar. Naime, gosti su zahvaljujući tricama kreirali seriju od 14:1, došli do plus šest, dok su na prvi mini predah otišli s viškom od četiri koša (16:20).

Vrlo loše Alkar je nastavio i početkom drugog perioda, upao je u seriju izgubljenih lopti i brzo je potonuo u dvocifren minus, u jednom trenutku i do 13 koševa zaostatka, da bi do odlaska na odmor to ipak sveo na devet koševa, no i dalje bez igre koja bi ulijevala povjerenje pred drugih 20 minuta.

Gorica je odmah u prvoj prilici otišla preko deset koševa, da bi u 26. minuti semafor pokazao i po domaćine poražavajućih 35:51. No, tada je proradio inat kod domaćih, kao da nisu htjeli “izginuti” bez ispaljenog metka. Silna agresivnost u obrani i nekoliko dobrih poteza u napadu za čas su podignuli publiku na noge, što je Alkaru donijelo minus od samo pet koševa uoči završne četvrtine (48:53).

Alkarov juriš prednost gostiju u 35. minuti sveo je na tri koša, no tada je ponovno ponestalo ideje, slabo se skakalo, pogotovo u obrani, zbog čega je Gorica ponovno pobjegla na devet razlike, dvije i pol minute prije kraja. Tricom Glavinića, 37 sekundi do kraja, Alkar se približio na koš zaostatka, dok je Papac s druge strane realizirao bacanja nakon dva skoka u napadu, a u preostalih 11 sekundi Glavinić iz teške situacije nije uspio zabiti za produžetak.