Alkar slavio protiv Zagreba i skočio na četvrtu poziciju

Objavljeno: 10 svibnja, 2014
Alkar

Foto. Ante Botić

Alkar i Zagreb večeras su vodili pravu rovovsku bitku iz koje su nakon, više borbenih nego kvalitetnih, 40 minuta kao pobjednici izašli domaći igrači. Bio je to dvoboj koji je Sinjane s pozicije broj četiri i dalje ostavio u ravnopravnoj bitci za polufinale doigravanja, dok su gosti porazom mogućnost da zaigraju u samoj završnici sveli na teoriju.

Alkar – Zagreb 90:77 (18:18, 32:24, 18:23, 22:12)

A-1 liga, Liga za prvaka, 11. kolo
Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 800
Suci: Dubravko Muhvić (Karlovac), Luka Kardum (Šibenik), Tomislav Ercegović (Zagreb)

Alkar: Mikulić 11, Boban Jo. 5, Bilandžić, Modrić M. 13, Buzolić, Modrić S. 14, Vitali 13, Boban Ju. 3, Gaurina 17, Perajica 9, Župić 2, Kanaet 3.
Trener: Damir Milačić

Zagreb: Šarac 3, Segarić, Halilović 10, Mileković 22, Brnas 15, Vuković 2, Sertić, Novačić 13, Blajić 10, Dojkić, Marčinković 2, Madunić.
Trener: Danijel Jusup

Osobne pogreške: Alkar 25; Zagreb 20
Skokovi: Alkar 44; Zagreb 27
Izgubljene lopte: Alkar 20; Zagreb 17

Alkar je dosta dugo lomio Zagreb koji je u dobrom dijelu utakmice uspio držati priključak zonskom obranom koja je ipak razbijena početkom posljednje četvrtine kada se raspucao Slavko Modrić koji je do tog trenutka bio jedan od zaslužnijih za tonu iščupane kose svojih navijača. Školski primjer kako je malen put od tragičara do heroja.

Kako je Zagreb izgledao u uvodnim minutama susreta, prednost Alkara nakon četiri minute igre od 6:0 zapravo je bila i nedovoljno izražena u korist sinjske momčadi. Bila je to prvenstveno posljedica odlične obrane domaćih, a kad je proradio i napadački dio gosti su se brzo našli u zaostatku od deset koševa (15:5). Nevjerojatno u kakvu je tada seriju pogrešaka upao Alkar u trenutcima kada su gosti zaigrali zonu, a sve to rezultiralo je izjednačenim rezultatom nakon uvodne četvrtine (18:18).

Alkar niti u dobrom dijelu druge četvrtine nije znao kako izaći na kraj sa zonom gostiju, dosta su se domaći igrači zabijali bez prave povratne lopte, ali čak niti tri trice Milekovića nisu Sinjane bacile u minus veći od dva koša. Ipak, kod domaćih su se u pravom trenutku razigrali Perajica i osobito Vitali, procurilo je i izvana, dovoljno za plus osam koševa u 19. minuti (44:36), a jednakom razlikom se otišlo na odmor, unatoč dobroj tricaškoj seriji gostiju (50:42).

Alkar je na početku drugog dijela imao priliku u potpunosti slomiti goste, dobro je otvorio, međutim tada je krenuo s rješenjima kakva se rijetko viđaju i na amaterskim borilištima. Gotovo je nevjerojatan repertoar grešaka koje su Sinjani demonstrirali u tim trenutcima, što naravno nije moglo proći nekažnjeno.

Zagreb se serijom 10-0 vratio u egal (54:54), a u 27. minuti Mileković je pogodio za plus dva svoje momčadi (57:59). Jedna sporna sudačka odluka podignula je publiku na noge, a potom je proradio i inat kod domaćih pa je uoči završnih deset minuta prednost bila na strani Alkara (68:65).

Nervoza kod obje momčadi doslovno se mogla namirisati, silna je bila želja, ali realizacija je ipak bila nešto veći problem. Više od dvije minute bile su potrebne za prve koševe, ali tada je krenuo do tog trenutka neprepoznatljivi Slavko Modrić, zabio polaganje, zatim i tricu, a ključnoj seriji se priključio i Župić za okruglih plus deset u 34. minuti (75:65).

Alkaru su se tada posložile sve kockice, proradio je Gaurina, atraktivno su pogađala i braća Boban, ali i Mirko Modrić koji je ukupno gledajući uz Vitalija bio prvo ime svoje momčadi. U samoj završnici osokoljeni domaći su prednost dignuli i na 15 koševa prednosti (90:75), dok je rezultat na kraju bio 90:77.

Najbolji kod domaćih bio je Vitali s 13 koševa, 10 skokova, dvije asistencije i dvije ukradene lopte. Sjajan je bio i Gaurina na kraju sa 17 koševa, 14 je zabio Modrić Slavko (4 sk, 6 as, 4 izg.), dok je Mirko u pobjedu ugradio koš manje uz četiri skoka i dvije asistencije. Dobar učinak imao je i Mikulić koji je zabio 11 koševa, podijelio pet asistencija te dohvatio četiri lopte. U redovima gostiju prvo je ime bio Mileković s 22 ubačaja, 15 je ubacio Brnas, 13 Novačić, a Blajić je uz 10 koševa imao i sedam asistencija.