Alkar slavio u Kaštelima nakon produžetka

Objavljeno: 24 travnja, 2016

alkar_jolly1

Košarkaši Alkara uspjeli su doći do gostujuće pobjede nad Ribolom Kaštela, čime su napravili veliki korak prema ostanku u ligi. Do pobjede su pak došli nakon produžetka…

Ribola Kaštela – Alkar 91:104 (19:21, 13:18, 22:18, 32:29, 5:18)

Kaštela – Dvorana Sokolana
Suci: Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Zlatko Galiot (Zagreb), Damir Palavra (Zagreb)

Ribola: Williams (23), Rašetina (10), Mileta, Jukić (2), Režić (9), Madunić (10), Došen (17), Galić (4), Dubelj (3), Roso, Žitko, Mandić (13).

Alkar: Bilić (10), Jo. Boban (9), Bilandžić, Modrić (3), Dominović (11), Šipić (11), Ju. Boban (6), Gaurina (3), Glavinić (22), Svalina (5), Tešija (18), Kanaet (6).

Alkar i Ribola prvu su četvrtinu odigrali bez većeg odvajanja, koš za koš, te uz nekoliko izmjena u vodstvu, međutim, nakon isteka deset minuta igre dva koša prednosti bila su na strani gostiju.

Nakon ubačaja Došena u 12. minuti utakmice domaćin je imao prednost od 24:21, no tada Alkar odgovara serijom 12-0 i prvi put se rezultatski odvaja, a dobar zamah iz sredine četvrtine iskorišten je i za očuvanje prednosti i plus sedam na poluvremenu (32:39).

Bio je Alkar početkom nastavka i na 14 razlike, ali ponovno je došlo do niza propusta u obrani zbog čega su se Kaštelani uspjeli približiti i na “mršavih” minus tri uoči četvrtog perioda igre.

Prava drama ostavljena je tek za kraj susreta. Naime, Alkar je u 39. minuti imao višak od čak 11 koševa (72:83), činilo se da je utakmica riješena, ali nisu tako mislili i domaćini koji su serijom trica uhvatili priključak, a košem Došena izborili i produžetak (86:86).

Očekivalo se da će domaćini iskoristiti psihološku prednost zbog sjajnog povratka, ali u završnih pet minuta na terenu je postojao samo Alkar. Domaćin je ostao na svega pet koševa, za razliku od Alkara koji je zabio 18 i time stigao do novih bodova i nešto komotnije situacije pred završne ligaške obračune.