Alkar u dramatičnoj završnici stigao do pobjede na premijeri u novoj dvorani “Ivica Glavan Ićo”

Objavljeno: 15 prosinca, 2018

Super važnu pobjedu Alkar je ostvario protiv Osijeka i to nakon prave drame u završnici u kojoj su Sinjani bili lišeni “usluga” Vučića zbog ozljede i Markulina koji je isključen zbog dvije namjerne pogreške. Odluka je pala doslovno u posljednjim sekundama u kojima je domaća momčad pokazala više želje, ali i hrabrosti…

Alkar – Vrijednosnice Osijek 82:78 (21:27, 17:18, 17:13, 27:20)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo. Gledatelja: 600
Suci: Srđan Dožai, Martin Vulić, Marko Živaljić

Alkar: Brown (25), Boban (1), Modrić, Šimunović-Erpušina, Markulin (19), Marić (2), Šipić (11), Žaper (2), Svalina (2), Kanaet (11), Vučić (9), Elez.

VROS: Ihring (12), Mandić (9), Maskaljević, Boras, Bačić, Perić (8), Abu Malik (14), Šango (4), Darling (3), Gospić (28).

Gotovo nevjerojatno precizno gosti su odigrali u prvoj četvrtini, uz stopostotan šut do sedme minute, zbog čega su u jednom trenutku pobjegli na deset razlike. Nezaustavljivi su bili Ihring i Gospić, Alkar se nikako nije uspijevao nametnuti, ali početkom drugog perioda tricom Markulina zaostatak je spušten na svega koš manjka.

Razigrao se usto i Brown, ali nije Alkar uspijevao preokrenuti rezultat na svoju stranu. Gosti su u pravilu na svaku prijetnju sinjske momčadi imali spreman odgovor i “ljubomorno” su čuvali konstantnu prednost od četiri-pet koševa, dok su na poluvrijeme odnijeli višak od sedam koševa (38:45).

Na poluvrmenu su Maligani svojevoljno napustili dvoranu i više se nisu vraćali, kako su rekli, zbog protesta prema Upravi koju optužuju da je naručila snimanje utakmice od strane policije, ali i zbog ukupno lošeg tretmana.

Bitno bolje, pogotovo obrambeno, odigrali su Sinjani u trećem periodu. Otvorilo se u napadu nekoliko potpuno otvorenih šuteva koji nažalost nisu ušli, ali ipak se nekako Vučić s linije za bacanja uspio izboriti za prvu prednost Alkara nakon treće minute. Osijek se brzo “rekuperao” i pred završni period osigurao tri koša viška.

Nakon tri minute igre semafor je pokazao i plus devet za goste, nije to izgledalo dobro, ali potom je Markulin zabio dvije trice i povukao Alkar u najkritičnijem dijelu, da bi Brown prvo izjednačio te u napadu iza donio novu prednost za svoju momčad, zaključivši seriju od 11-0 u 35. minuti. Ono što sigurno nije bilo dobro jest druga namjerna za Markulina, zbog čega je sam sebe isključio iz igre do kraja susreta i to baš kada je igrao svoju najbolju utakmicu u dresu Alkara.

Bilo je jasno da će do kraja biti prava drama. Trebalo je samo pričekati kome će prvom popustiti “živci”, igralo se doslovno koš za koš, bez odvajanja većeg od dva koša. S jednakim rezultatskim omjerom se ušlo i u posljednju minutu, Alkar je izgledao bolje i dočekao koševe Šipića koji je 44 sekunde prije kraja donio plus četiri.

Alkar se potom i obranio, ali i dao loptu u ruke gostima za koje Abu Malik zabija jedno bacanje, i smanjuje na minus tri. Alkar potom griješi kod izvođenja ispod koša i ponovno Malik zabija dva uz prekršaj, nakon čega srećom promašuje za poravnanje. S druge strane Svalina i Šipić bacanjima podižu na novih plus četiri, 18 sekundi prije kraja. Perić za Osijek zabija tek jedno od tri, a pobjedu Alkara na kraju je potvrdio Boban, kako drugačije, nego s linije za bacanja.