Alkar u gostima poražen od Škrljeva

Objavljeno: 19 listopada, 2019
Alkar

Alkar je na gostovanju pored Rijeke pretrpio drugi prvenstveni poraz. Dobar dio prvog poluvremena sve je izgledalo i više nego dobro, ali od tada su kola krenula nizbrdo, od čega se Alkar više nije u potpunosti oporavio…

Adria Oil Škrljevo – Alkar 87:74 (18:20, 25:17, 26:17, 18:20)

Čavle – Dvorana Mavrinci.
Suci: Nikola Perlić, Bojan Kruljac, Andrea Đuraki

Adria Oil Škrljevo: Pandurić (16), Cvitković, Barnjak (7), Benković (2), Boban (5), Batur (26), Kolić, Gospić (3), Riewer (3), Bjelanović, Vrkić (21), Šekelja (4).

Alkar: Brocić (12), Neal (21), I. Jurela, Kučan (7), Pralija (9), Marić (5), Tvrdić, Vučić (11), Wembi (4), B. Jurela, Jukić, Jacović (5).

Na uvodno vodstvo Alkara Škrljevo je odgovorilo serijom 10-0, ali sinjska je momčad uzvratila s pet koševa u nizu i uhvatila priključak. Dvije trice Neala i jedna Brocića u vremenu do kraja prve četvrtine donijele su Alkaru minimalno vodstvo, a polaganjem Brocića kraj perioda zaključen je s dva koša viška na strani naše momčadi (18:20).

Dobro je Alkar nastavio i u drugoj četvrtini, a ubačajima Vučića, Brocića i Pralije stigao je do plus osam u 13. minuti. Škrljevu nije dugo trebalo za uzvrat, samo dvije minute kasnije semafor je pokazao egal, ali potom je Vučić donio novih plus pet.

Na svaki bijeg sinjske momčadi domaćin je ekspresno odgovarao, tako je bilo i ovog puta, s tom razlikom što su na krilima raspoloženih Batura i Vrkića seriju od 11-0 domaći pretočili u vodstvo od plus šest, što je razlika s kojom se otišlo i na odmor (43:37).

Tricaška serija Škrljevu je na početku drugog poluvremena donijela velikih plus 12, da bi u 25. minuti nakon jedne kontre Škrljevo brojalo i plus 14. No, samo minutu i pol kasnije se Alkar serijom od 7-0 vraća u igru, ali podosta otvorenih šuteva za potpuni priključak ostalo je neiskorišteno, što je za posljedicu imalo novi veliki zaostatak.

Škrljevo je nakon 30. minute igre imalo plus 15, Alkar se ponovno vratio i pet minuta prije kraja brojao osam koševa minusa. Škrljevo je prelomilo tri i pol minute prije kraja, Wembiju je dosuđena nesportska, a nakon bacanja sijevnula je i trica, nakon čega Alkaru više nije bilo povratka.

Vrijedi u svakom slučaju spomenuti kako se na put s momčadi otisnuo i kapetan Hrvoje Vučić, unatoč činjenici što je u bračnu luku uplovio manje od 24 sata prije početka utakmice.

U sljedećem kolu Alkar je domaćin Ciboni.

Statistiku susreta možete pogledati ovdje.