Alkar u Križevcima stigao do 12. pobjede

Objavljeno: 15 ožujka, 2014

Alkar

Alkar je na gostovanju u Križevcima očekivano stigao do 12 pobjede u prvenstvu, već četvrte u nizu. Sinjani su ovim rezultatom zadržali prvo mjesto na tablici pred posljednje kolo i ogled protiv Jollyja u Sinju, a s obzirom na već osiguranu Ligu za prvaka te obilježavanje 30 godina od nastupa u finalu Kupa bivše države, bolju pozivnicu za spektakl u dvorani srednjoškolskog centra nisu mogli ispisati.

Križevci – Alkar 68:86 (21:23, 9:19, 24:25, 14:19)

A-1 liga, 17. kolo
Križevci, Dvorana Ljudevita Modeca, gledatelja: 350
Suci:Siniša Herceg (Zabok), Tomislav Prpić (Zagreb), Zlatko Galiot (Zagreb)

Križevci: Matoić 6, Palčić 13, Marković, Čusek 1, Fodor, Kapelari, Prstec, Maslić 5, Čiklić 24, Jurjević 11, Jakoliš 6, Kapusta 2.
Trener: Viktor Kovač

Alkar: Alkar: Mikulić, Jo. Boban 2, Modrić M., Buzolić 2, Modrić S. 19, Vitali 10, Boban Ju. 4, Gaurina 4, Žitko 29, Perajica 9, Kanaet 7.
Trener. Damir Milačić

Skokovi: Križevci 13; Alkar 38
Osobne pogreške: Križevci 15; Alkar 22
Izgubljene lopte: Križevci 9; Alkar 24

Već od početka bilo je jasno da su domaćini odlučili sve ovlasti dati u ruke novog pojačanja Roka Čiklića koji je u dobrom dijelu utakmice igrao jedan na pet, što dakako nije moglo proći nekažnjeno, prvenstveno kad se pogleda da je Alkar imao i boljega, Luku Žitka, ali i raspoloženog Slavka Modrića te niz drugih igrača koji su odradili vrlo dobre role, dovoljne za novu pobjedu u prvenstvu, već šestu gostujuću.

Na krilima novog pojačanja Roka Čiklića Križevci su uspjeli zadržati priključak s Alkarom nakon uvodne prve četvrtine (21:23), iako su u sedmoj minuti bili u zaostatku od devet koševa (12:21). Zanimljivo, Sinjani su taj period igre zaključili sa stopostotnim šutom za dva, ali bez pogođene trice i s čak sedam izgubljenih lopti koje su bile ključne za prosipanje prednosti.

U prvih 12 minuta Alkar je čak četiri puta imao 2+1 koš situacije, tri iskoristio, a zahvaljujući vrlo raspoloženoj četvorki (S. Modrić, Kanaet, Perajica i Žitko), uz odličan skok, uspijevao je održavati prednost unatoč čak 13 izgubljenih lopti. Čim su gosti pritisnuli Čiklića, Križevci su ostali u raskoraku, što se odmah odrazilo i na semaforu koji je nakon 20 minuta igre pokazao 12 koševa viška za sinjsku momčad (30:42).

Baš kao i na početku utakmice ponovno je Čiklić namjestio nišanske sprave, vukao svoju momčad te igrao doslovno jedan na pet. Alkar je odgovorio serijom koševa S. Modrića i Žitka, zadržavši ubojitu preciznost i visok postotak šuta, pa je nakon 24. minute brojao 17 koševa viška (38:55).

Križevci su tada zaredali s nekoliko dobrih akcija, iskoristili pozornost sinjske obrane na Čikliću, te serijom 7-0 ponovno zaprijetili Alkaru (ukupno13-1), a ubrzo je taj minus sveden na svega pet koševa zaostatka (53:58). Sinjski post prekinuo je Boban, na što su se nadovezali Žitko te Modrić, pa se na klupi gostiju nešto lakše disalo. Pokazalo se, bila je to ključna serija za ugodnih 54:67 na kraju treće četvrtine.

Novom serijom na otvaranju posljednjeg dijela utakmice, ovog puta od 8-0, Alkar je slomio i posljednje nade domaćih u eventualan uspjeh (54:75). Iako su domaći nakon toga odgovorili jednakom mjerom, a većinu posla odradili su Jurjević i Palčić, bilo je prekasno za nešto više od “časnog” poraza koji je na kraju iznosio 68:86.

Iz statističkog dijela zanimljivo je za primijetiti kako su kod Alkara svi igrači dobili minutažu te da su baš svi igrači na kontu imali barem jednu izgubljenu loptu. Prvo ime kod sinjske momčadi bio je Žitko s 29 koševa (12/13 za dva), šest skokova te sedam izgubljenih lopti. Velik obol pobjedi dao je i Slavko Modrić koji se zaustavio na 19 ubačaja u pet skokova. Kod domaćih prvi strijelac bio je Čiklić s 24 koša.