Alkar upisao poraz u Osijeku, slijedi gostovanje u Šibeniku

Objavljeno: 29 veljače, 2020
Alkar

Alkar je u Osijeku upisao novi poraz, iako je na poluvremenu imao vodstvo, međutim, završnica trećeg i početak četvrtog perioda usmjerili su utakmicu na domaći mlin…

Vrijednosnice Osijek – Alkar 91:72 (16:19, 20:20, 29:20, 26:13)

Osijek – Mala dvorana Gradski vrt. Gledatelja: 150
Suci: Nikola Perlić, Antun Toni Reić, Matej Grubišić

VROS: Bašić (12), Jordano (22), Filipović (2), Kujundžić (9), Dmitrović, Ćorić (8), Šarenac (2), Buljević (20), Darling, Sigkounas (4), Vuković, Lakić (12).

Alkar: Brocić (9), B. Jurela (3), I. Jurela (4), Kučan (15), Marić (9), Tomašević, Vučić (12), Wembi (6), Jukić, Jacović (12), Žuljević (2).

Alkar je dobro otvorio susret, bez obzira na izostanke nekoliko igrača, a u prvom redu onom Nicka Neala. Tako je u završnici prve četvrtine pobjegao na pet poena prednosti, ali prvi mini pred brojao je plus tri.

Osijek je brzo početkom drugog perioda okrenuo na 24:19, ali Alkar se nije dao, zaredali su s koševima u prvom redu Jacović, Kučan i Brocić i ponovno sinjsku momčad, nekoliko sekundi prije kraja poluvremen doveli do plus pet, da bi domaćin iskoristio posljednji napad i smanjio na 36:39.

Treća četvrtina pripala je Osječanima koji su odlično pogađali, zabili su ukupno 29 poena, naspram Alkarovih 20, što im je uoči završnih deset minuta donijelo šest koševa viška.

S novih pet koševa u nizu Vrijednosnice su pobjegle na plus 11, Milačić je reagirao s minutom odmora, ali povratka za sinjsku momčad više nije bilo. U konačnici uvjerljiv poraz od 91:72.

U sljedećem kolu Alkar gostuje u Šibeniku.

Statistiku susreta možete pogledati ovdje.