Alkar “zamrznut” na minus 21 u Velikoj Gorici

Objavljeno: 5 prosinca, 2015

Alkar

Alkar nije uspio u Velikoj Gorici pružiti značajniji otpor domaćoj momčadi koja je od prve do posljednje minute u potpunosti bila bolji protivnik te je na kraju sasvim zasluženo stigla do šeste pobjede. S druge strane Alkaru je ovo bio drugi poraz u nizu, četvrti ukupno, pa je sada na omjeru od 5-4…

Gorica – Alkar 95:74 (28:18, 25:16, 22:18, 20:22)

Velika Gorica – Gradska dvorana
Gledatelja:150
Suci: Tomislav Vovk (Sl. Brod), Želimir Tresoglavić (Osijek), Vedran Leško (Osijek)

Gorica: Kapusta (23), Šutalo (4), Petrović (6), Jelenek, Mašić (4), Konjević (10), Zrnić (10), Papac (16), Demo (1), Herendić, Prgomet (14), Skokna (7).

Alkar: Bilić, Boban (3), Bilandžić (3), Modrić (5), Dominović (1), Šipić (15), Glavinić (13), Gaurina (13), Svalina (11), Bašić, Kanaet (10).

Pravi problemi za Alkar počeli su puno prije nego je lopta udarila o parket, odnosno u onom trenutku kada se saznalo da u rosteru za nastup neće biti Stjepana Tešije, jednog od dva visoka, ali i ključnog igrača sinjske momčadi u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Nije to po Alkar loše izgledalo u uvodnih pet minuta, priključak se držao zahvaljujući dobrom napadačkom učinku, no s druge stajao je briljantni Kapusta koji je u prvoj četvrtini ubacio čak 15 koševa uz stopostotan učinak, dok je kompletna gostujuća momčad zabila tek tri više od njega u tom periodu.

Višak od deset koševa nakon prve četvrtine Gorica je lakoćom nadogradila u narednim minuta, Alkar nije imao rješenja, što se pogotovo vidjelo u minutama prije odlaska na odmor u kojima se Gorica odvojila do 19 razlike i tako definitivno prelomila susret (53:34).

Imali su domaćini višak i od 24 koša, Alkaru je prijetio pravi potop, no to se na sreću sinjskih košarkaša nije dogodilo pa je susret okončan s rezultatom 95:74, što je i dalje izuzetno visok poraz iz sinjskog kuta gledanja.

Dva gostovanja u nizu tako su okončana porazima, a prilika da se Alkar vrati u pobjednički ritam bit će naredne subote kada u Sinj stiže Kvarner, vodeća momčad prvenstva. Susret će biti prenošen i na HRT-u.