Alkaru četvrti poraz u nizu, slijedi utakmica “istine”

Objavljeno: 4 studenoga, 2017

Alkar je donekle i očekivano poražen u gostima od Škrljeva, što mu je bio četvrti poraz u nizu, ali ipak je odigrao bolju utakmicu od one prije sedam dana. Imali su domaći gotovo pa riješenu utakmicu na poluvremenu, ali uslijedio je tada veliki povratak Alkara, no u ključnim trenutcima nestalo je “municije”…

Škrljevo – Alkar 82:66 (25:17, 21:14, 16:21, 20:14)

Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 500
Suci: Srđan Dožai, Zlatko Galiot, Branimir Galić

Škrljevo: Nash, Štemberger (6), Barnjak (6), Boban (5), Hrnjkaš, Perković (19), Konjević (9), Radunić (8), Furlan, Williams (19), Vranković, Stipčić (10).

Alkar: Svalina (10), Modrić, Proleta (6), Booth (4), Graf (17), Vuko (15), Bilandžić, Kamber, Šarac (10), Radoš, Vučić (4).

Bolje su susret otvorili domaći košarkaši, bili su nepogrešivi u šutu i brzo pobjegli do 11:4, kasnije i 19:11, ali Alkar se u tom periodu uvijek vraćao do tri-četiri. Ipak, Škrljevo je djelovalo kudikamo bolje i lakoćom se do odlaska na prvi mini predah ponovno odvojilo na plus osam (25:17).

Tricama Štembergera i Konjevića na otvaranju Škrljevo je probilo granicu od deset razlike, da bi u 17. minuti, nakon nekoliko sjajnih soloakcije Perkovića, domaća momčad ostvarila i visokih 15 razlike. Alkar je teško dolazio do izrađenih pozicija za šut, prilično pasivan je bio Graf, zbog čega je napadački dio ove priče bio je potpuno nedorečen.

Domaćin je u drugi dio ušao s 15 koševa viška (46:31), ali Alkar je serijom 7-0 nagnao domaćeg trenera na minutu odmora i ponovno se vratio u igru. Potom se probudio do tada “rezervirani” Graf i s dvije pogođene trice, uz polaganje Bootha, Alkara doveo na svega minus od dva koša (48:46), za ukupnih 15-2 od povratka s odmora.

Ipak, domaćin u ključnim trenutcima ponovno pronalazi napadački ritam i u nepune dvije minute, serijom 10-0, vraća prednost do 12 razlike, da bi uoči četvrtog perioda imao okruglih deset (62:52). Škrljevo do pred sam kraj nije uspijevalo potpuno prelomiti susret, dosta toga se pružalo Alkaru koji je sve do zadnje minute bio na desetak koševa minusa, ali udvajanjem Grafa domaćini su otupili napad gostiju u čijim redovima nije bilo drugog igrača koji bi pogađao u serijama. U konačnici domaćin je slavio rezultatom 82:66.

Pred sinjskom momčadi sada je domaći ogled protiv Jazina. Utakmica je to koja se mora dobiti, kako se god znalo i umjelo, inače želje vezane uz opstanak bit će bitno umanjene.