Atletika: Sinjanke ekipno druge na 14. Riječkom polumaratonu

Objavljeno: 22 travanj, 2015
AK Sinj

Izvor: AK Sinj

U nedjelju je u Rijeci održan 14. Riječki polumaraton. Po lijepom i sunčanom vremenu, ugodnom za trčanje (13 stupnjeva Celzijusa i laganoj buri) nastupilo je 400 polumaratonaca i polumaratonki, a u rekreativnoj trci građana preko 7000 natjecatelja.

U polumaratonu je postignuto nekoliko odličnih rezultata, u prvom redu Kenijskih trkača. U muškoj konkurenciji pobjednik je Joel Maina Mwangi sa rezultatom 1;02:56. Drugi u Cilju sa deset sekundi zaostatka je bio Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyc (1;03:09), dok je treće mjesto osvojio Moses Masai Komon , svi iz Kenije sa 1;03:44! Najbolje plasirani Hrvat bio je Dejan Radanac iz Ak Sljeme sa 1;15:39.

U ženskoj konkurenciji pobijedila je također trkačica iz Kenije, Gladyis Jepkurui Biwott, sa rezultatom 1;17:02. Drugo i treće mjesto osvojile su Mađarice Zita Kacser (1;18:46) ispred Tunde Szabo 1;18:50.

Najbolje plasirana Hrvatica Veronika Jurišić iz Ak Sljeme je bila na šestom mjestu, sa rezultatom 1;23:17, dok je naša Tanja Samardžić bila druga od Hrvatica na ukupno sedmom mjestu sa 1;29:06.

Druga naša trkačica Ljubica Tonković, koja je sa trčanjem polumaratona počela tek prije mjesec dana, u cilj je stigla na ukupno 11. mjestu sa rezultatom 1;33:00. Na trećem mjestu od naših trkačica je ušla Branka Ćuk Vurnek sa rezultatom 1;42:22, i tim rezultatom osvojila ukupno 23. mjesto, a drugo u svojoj kategoriji Ž50. Četvrta od naših žena u cilju je stigla Ana Domazet Lošo sa rezultatom 1;44:07. U cilj je stigla kao 26, a u svojoj kategoriji Ž40 kao treća.

Naša ženska ekipa je ponovo bila odlična i osvojila je drugo mjesto sa zbrojem rezultata 4;44:28. Prve su bile članice Ak Sljeme Zagreb ( 4;42:58), dok je treće mjesto osvojila ženska ekipa Ak Žumberak sa 5;03:25.

Od naših trkača u muškoj konkurenciji najbolje plasiran je bio Petar Delaš na 19. mjestu sa za njega skromnih 1;22:57. Šimun Žanko je bio na 88. mjestu sa 1;39:05, dok je treći naš trkač bio Robertino Vučković na točno stotom mjestu sa 1;40:15. Naša muška ekipa osvojila je osmo mjesto.

Iste nedjelje naš trkač Janez Maroević je trčao u Americi na 119. Bostonskom maratonu u konkurenciji oko 40 000 trkača s odličnim rezultatom 2;41:50, osvojio 333. mjesto. Treba reći da se trčalo u lošim vremenskim uvjetima, kiša sa vjetrom u prsa. Na 119.Bostonskom maratonu trčala je i naša najbolja maratonka Lisa Christine Nemec i rezultatom 2;35:18 osvojila 12. mjesto.

Sljedeći nastup Atletski klub Sinj ima već u nedjelju na Splitskom polumaratonu.