Auto Labinko pobjednik sinjskog Božićno-novogodišnjeg malonogometnog turnira

Objavljeno: 7 siječnja, 2018
Auto Labinko 2018

Pobjedom Auto Labinka u finalu protiv Lepušine zaključen je 36. sinjski Božićno-novogodišnji turnir. Treće mjesto pripalo je momčadi Tolo trade koja je u uvertiri finala slavila protiv Azre 1986 Inel.

Oko 400 prisutnih gledatelja moglo je uživati u finalnom danu sinjskog malonogometnog tunira, pogotovo u finalnom obračunu koji je odlučen tek nakon izvođenja šesteraca.

FINALE: Auto Labinko Dicmo – Lepušina Sinj 6:4 (1:1, 3:3)

Momčad Lepušine na finale je stigla doslovno u posljednji trenutak, što i ne čudi kada se zna da su samo dva sata ranije, pod drugim imenom, slavili na turniru u Makarskoj. Uvodni dio susreta otišao je stoga na stranu Auto Labinka koji je u vodstvo doveo Jezdidžić u 12. minuti nakon što ga je uposlio Sablić.

Lepušina je tada pritisnula, ali nije uspijevala do kraja izigrati organiziranu obranu Labinka. Ipak, u posljednjoj minuti prvog dijela Gotovac je pronašao Ivora Šuljića koji pogađa za 1:1, što je bio i rezultat poluvremena.

Nakon samo minute igre u nastavku Labinko ponovo dolazi do prednosti, a u ulozi asistenta ovog puta bio je vratar Buzov koji je filigranski precizno pogodio Sablića koji tik ispred vratara dohvaća loptu i šalje je u gol za 2:1 svoje momčadi.

Novo poravnanje stiglo je u 24. minuti, ponovno je Gotovac asistirao, a strijelac je bio Baljkas. Treće vodstvo Auto Labinku donio je Maretić dalekometnim udarcem nakon prekida, ali ubrzo je Taći nakon soloprodora postavio konačnih 3:3.

Rulet šesteraca pripao je Labinku. U prvoj seriji precizni su bili Peričić (Auto Labinko) i Peša (Lepušina), dok je u drugoj prednost Labinku donio Grčić, da bi nakon njega Gotovac pogodio vratnicu. Loptu je tada uzeo Boris Radanović te kao i dan ranije bio siguran kada je to bilo najpotrebnije, za naslov pobjednika.

“Čestitam svojim suigračima na odličnom turniru i ovoj pobjedi. Posebno je zadovoljstvo osvojiti turnir na domaćem terenu pred dosta naših navijača, iako smo imali težak ždrijeb.”, kazao nam je voditelj momčadi Boris Radanović.

Sastav pobjednika: Buzov, Radanović, Grčić, Maretić, Peričić, Jezdidžić, Sablić, Barać, Efendić, Zebić, Samardžić, Vrdoljak.

ZA 3. MJESTO: Tolo trade – Azra 1986 Inel 2:1 (0:1)

U susretu za treće mjesto imotska momčad Tolo trade bila je bolja od sinjske Arze rezultatom 2:1. Azra je odlično otvorila i u petoj minuti golom Bašića došla do vodstva.

Drugi dio otišao je na stranu Tolo tradea koji je u 25. minuti izjednačio golom Družijanića, a isti igrač bio je strijelac i pobjedonosnog gola u 32. minuti.

U vremenu između dvije utakmice na parketu sinjske dvorane gledatelji su mogli uživati u nastupu Sinjskih mažoretkinja.