Cibona u punom sastavu rutinirano slavila protiv Alkara

Objavljeno: 19 prosinca, 2016
alkar-cibona

Alkar očekivano nije uspio iznenaditi Cibonu koja je zaigrala u punom sastavu i sredinom druge četvrtine prelomila susret u svoju korist, ali takvo nešto je bilo i očekivano, ne samo zbog objektivne razlike u kvaliteti, nego i zbog skraćene rotacije u domaćoj momčadi…

Alkar – Cibona 80:98 (19:22, 24:41, 13:18, 24:15)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 1000
Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Alan Blašković (Križevci), Marko Živaljić (Split)

Alkar: Johnson (28), Boban, Salzburger, Modrić (3), Dominović (10), Žuljević, Župić, Gaurina (13), Jurela, F. Vučić, H. Vučić (18), K. Vučić (8).

Cibona: Šakić (13), Marinelli (16), Marić, Samac, Ćorić (8), Šiško (6), Bošnjak (5), Rozić (14), Sulejmanović, Slavica (16), Joksimović (7), Žižić (13).

Cibona je susret odigrala u svom najjačem sastavu, minus tek Amerikanac koji nema pravo nastupa u A-1 ligi, što je u svakom slučaju bilo previše za domaće ambicije,  a pogotovo bez Paška Vrlike i Martina Bilandžića koji su bili van pogona. No, činjenica da su Vukovi u nedjelju navečer igrali s Igokeom, a već sljedeću večer gostovali u Sinju, omogućila je Alkaru da u uvodu  pobjegne “pospanim” gostima na 8:0 i barem za kratko odgodi neizbježno.

Prvo vodstvo Cibona je ostvarila tricom Rozića u šestoj minuti, prije toga je dvije utrpao i Hrvoje Vučić, ali nije se Alkar dao obeshrabriti i silno agresivnom obranom uspio je ostati u priključku. Tek je sredinom drugog perioda Cibona prvi put došla do dvoznamenkaste prednosti, raspucao se i Marinelli, nakon čega je krenula prava kanonada koja je završila s Ciboninim 41 košem samo u drugoj četvrtini.

Ukupno su Zagrepčani u prvom dijelu ubacili 63 koša, činilo se da će lakoćom ići preko 100, međutim, izuzev uvodnih minuta drugog dijela kada su došli do najvećih 29 razlike, ostatak susreta su odradili ipak u nešto manje naglašenom intenzitetu.

Činjenica je da minute u kojima se Alkar nametnuo nije igrao Žižić, da se konačno raspištoljio Johnson, ali i da je Alkar jako dobro odradio obrambeni dio priče, miksajući zonu i čovjeka, što je zapravo bio i najsvjetliji dio u večerašnjoj predstavi sinjske momčadi.

Malo po malo Alkar je topio prednost gostiju, trudio se igrati “svoje”, a to ga je u konačnici dovelo do pristojnog poraza od 98:80, a pristojnog utoliko što je ovo bila postava s kojom se niti jedan drugi A-1 ligaš nije sučelio. Ipak, zaslužena pobjeda kvalitetnijih gostiju, četvrtoplasirane momčadi u ABA ligi.