Članovi AK Sinj nastupili na maratonu u talijanskom Trevisu

Objavljeno: 3 ožujka, 2015

AK Sinj

Na 12.međunarodnom Treviso maratonu u Italiji nastupilo je i troje trkača i trkačica, članova Ak Sinj.

Po gotovo idealnom vremenu za trku, u konkurenciji 1600 trkača svoj prvi maraton su istrčale Branka Ćuk Vurnek i Lidija Botić, dok je svoj drugi maraton uspješno završio Mario Vezilj.

Mario Vezilj je istrčao osobni rekord 2:49;10. Tim rezultatom je osvojio je 43. mjesto, a 16. u svojoj kategoriji M35. Branka Ćuk Vurnek je u cilj stigla kao 49. žena ukupnog poretka, treća u svojoj kategoriji Ž50, i ostvarila odličan rezultat 3:38,46.

Lidija Botić je istrčala 3:45;40, što je odlično vrijeme s obzirom da je u pripremama za maraton bilo raznih poteškoća, prehlade… Tim rezultatom je osvojila 67. mjesto u konkurenciji žena, a 13. u kategoriji Ž45.

Na maratonu u Trevisu nastupilo je oko 110 maratonaca iz Hrvatske, od kojih su neki postigli vrlo zapažene rezultate. Najbolji plasman ostvarila je Marija Vrajić, osvojivši četvrto mjesto, s rezultatom 2:52;24. Odmah do nje, peto mjesto osvojila je Nikolina Šustić (2:53;00).

Još je jedna naša trkačica postigla rezultat ispod tri sata – Jasmina Ilijaš, koja je istrčala 2:56;24 te osvojila ukupno osmo mjesto kod žena. Pobjednica maratona bila je Talijanka Laura Giordano (2:39;29). Druga u cilju Gelsomino Claudia (2:47;04) i treća Junnila Elina (2:48;59).

U muškoj konkurenciji od naših trkača najbolji plasman je ostvario Goran Murić iz Ak Forca, osvojivši deveto mjesto s novim osobnim rekordom 2:34;45. Pobjednik maratona bio je Stefano La Rossa (2:12;05). Drugi mjesto Mokraji Lahcen (2:20;23), i treći Mohammendnur Hamid (2:21:05).

Sljedeći nastup članovi Ak Sinj imaju na polumaratonu u Velikoj Gorici, a zatim na ekipnom prvenstvu Hrvatske u polumaratonu u Osijeku. Nakon tog slijedi u Sinju, 12. travnja, 18. Sinjski polumaraton.