Darijo Marković prvak Hrvatske u powerliftingu

Objavljeno: 2 ožujka, 2014

Marković1

Darijo Marković, dizač utega iz Otoka, osvojio je zlatnu medalju na Državnom prvenstvu Hrvatske u powerliftingu u Open kategoriji do 120kg. Prošle godine na Državnom prvenstvu Marković je osvojio srebro.

U subotu 1. ožujka 2014. održavalo se Državno prvenstvo Hrvatske u powerliftingu u Gradecu kraj Vrbovca na kojem je nastupio Otočanin Darijo Marković, inače član samoborskog kluba “OF”.

U vrlo jakoj konkurenciji u Open kategoriji do 120kg osvojio je zlatnu medalju podigavši impresivnih 595 kilograma u trima disciplinama: čučnju, bench pressu i deadliftu (“mrtvom dizanju”).

Treba naglasiti da je na natjecanju sveukupno sudjelovalo više od 100 dizača utega i da se “mrtva utrka” u većini kategorija vodila do samog kraja zbog čega se napetost i adrenalin “titana” mogao osjetiti u zraku.

U svakoj disciplini natjecatelj triput podiže težinu, a konačan plasman uzima se najbolji od tri pokušaja, dok je pobjednik onaj koji ima najveći “total”, odnosno ukupan zbroj iz triju disciplina.

Natjecanje se odvijalo po strogim pravilima IPF-a, najjače I najbolje svjetske federacije u powerliftingu, i što je još važnije, uz obaveznu doping kontrolu na koju se Hrvatski powerlifting savez obvezao ulaskom u Hrvatski olimpijski odbor.

Treba naglasiti kako su uspješni bili i ostali članovi kluba pod čijim se okriljem natječe Marković, koji su na prvenstvu osvojili tri srebrne medalje.