Derbi: Junak i Solin podijelili plijen

Objavljeno: 24 listopad, 2015
Junak - Solin

U 11. prvenstvenom kolu Junak i Solin su podijelili plijen, čime su zadovoljniji mogli biti gosti koji su tako zadržali tri boda viška u odnosu na najvećeg suparnika za naslov prvaka. Junaku je pripalo prvih 45 minuta, mogao je zabiti i više od tog jednog gola, dok je nastavak otišao na stranu Solina, također uz još nekoliko lijepih prigoda nakon brzih polukontri…

Junak – Solin 1:1 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 1300
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 1:0 Sablić (29), 1:1 Pavlinović (66)
Drugi žuti – crveni: Josip Božinović (90+1)
Najbolji igrač: Marin Vučemilović-Grgić (Solin)

Junak: Banić, Milić, Hrgović, Bandalo (od 25. Runje), Božinović, Jandrek, Vučković, A. Buljan (od 58. Velemirović), Sablić, Klarica (od 69. J. Buljan), Pajčić.

Solin: Višić, Mrković, Štimac, Čuljak, Čule (od 12. Pavlinović), Teklić (od 58. Kordić), Kapetanović, Farić, Božinović (od 81. Leko), Medak, Vučemilović-Grgić.

Sam početak utakmice nije previše obećavao. Dosta međusobnog uvažavanja, previše straha od pogrešaka i premalo igrača u fazi napada rezultirali su pravom nogometnom kamilicom. Najviše pažnje privukao je sudar glavama Bandala i Čule u 12. minuta, što je na kraju primoralo obje momčadi na izmjenu zbog ozljeda.

Kako je vrijeme odmicalo Junak je preuzimao sve više inicijative, a u 30. minuti je došao i do prednosti. Naime, prodor Jandreka, na oko 25 metara od gola iskosa s desne strane, zaustavio je Vučemilović-Grgić, nakon čega je u šesnaesterac loptu ubacio Hrgović, a Sablić glavom zabio za 1:0 (na slici).

Veliku priliku Sablić je imao i u prvoj minuti sudačke nadoknade. Odlično je Božinović ubacio iza leđa obrane Solina, lopte se dokopao Sablić te iz blizine nečuvan pogodio ravno u dobro postavljenog vratara Višića.

U nastavku potpuno druga slika. Ovog puta nakon “spavanja” od 20-ak minuta Solin je preuzeo konce igre u svoje ruke, pogotovo nakon ulaska Kordića, a vrlo brzo gosti su došli i do izjednačujućeg gola.

Gol Solina bio je potpuna preslika gola Junaka. S istog mjesta odakle je nabacio Hrgović, u ovom slučaju je loptu put peterca odaslao Farić, a najviši u skoku bio je Pavlinović koji je neobranjivo pogodio za 1:1, što se pokazalo i kao končan rezultat.

Do kraja utakmice Junak je dobrih 15-ak minuta opasno visio, Solin je imao nekoliko dobrih situacija, ali na sreću bez konkretnih rezultata, dok je u samom finišu sinjska momčad imala dvije jako dobre prilike, međutim, udarci Božinovića glavom i Jandreka nogom završavali su malo izvan okvira gola.