Dobar otpor Alkara u Draženovom domu kod Cibone

Objavljeno: 2 travnja, 2014
cibona-alkar

Cibona je na otvaranju Lige za prvaka rutinirano upisala bodove protiv “osakaćenog” Alkara koji se predstavio u vrlo dobrom svjetlu, pogotovo ako se u obzir uzmu svi problemi i izostanci koji su ga pratili posljednjih dana. Konačnih 23 razlike definitivno nije mjerilo onog što se zbivalo na terenu, jer Sinjani su dvije minute prije kraja bili u zaostatku od svega 11 koševa…

Cibona – Alkar 101:78 (25:20, 24:18, 23:19, 29:21)

A-1 liga, 1. kolo
Zagreb, dvorana Dražen Petrović, gledatelja:
Suci: Jovović (Zagreb), Kardum (Šibenik), Stojić (Šibenik)

Cibona: Kus 9, Planinić 8, Blassingame 11, Demo, Šarić 10, Rozić 14, Jagodić 4, Junaković 2, Mavra 6, Arapović 11, Siriščević 26, Krušlin.
Trener: Slaven Rimac

Alkar: Mikulić 8, Boban 5, Bilandžić 3, Modrić M. 5, Modrić S. 11, Vitali 25, Svalina, Gaurina, Žitko 21, Kanaet.
Trener: Damir Milačić

Skokovi: Cibona 44; Alkar 27
Osobne pogreške: Cibona 21; Alkar 25 Izgubljene lopte: Cibona 23; Alkar 13

Alkar je na megdan Ciboni u Zagreb stigao lišen usluga jedinog pravog centra Perajice, zatim četvorke Župića te dvojki Jure Bobana i Buzolića, ali s rekonvalescentom Bilandžićem, zbog čega je teško bilo očekivati pravi otpor aktualnom prvaku Hrvatske. Ipak, Alkar je pokazao da ima što za reći u situaciji kada prva postava Cibone nije bila na parketu, što je u njima u ovom slučaju bila dovoljna satisfakcija.

Dvije trice Siriščevića u samom uvodu domaćina su odvele na 8:2, na što je trener Alkara odreagirao minutom odmora, nakon čega se gosti vraćaju i dobrom rolom Vitalija poslije tri minute igre dolaze u minimalno vodstvo (10:11), a nešto kasnije i 13:14. Budi se tada Šarić, veže nekoliko koševa, skače u napadu, dovoljno za seriju od 7-0 Cibone i vodstvo od 20:13, no nisu se dali ni gosti pa su kraj prve četvrtine dočekali s minusom od pet koševa (25:20).

Nove dvije trice Siriščevića i jedna Arapovića u prve dvije minute drugog perioda brzo su razoružale goste koji su zonom pokušali parirati domaćinu, međutim, Zagrepčani su sjajno naštimali nišanske sprave i lakoćom pospremali otvorene šuteve. Kako je prednost rasla, tako je domaći strateg posegnuo za mladim snagama pa su se na parketu našli Arapović, Mavra i Junaković, što su Sinjani znali iskoristiti i na odmor otići s, po njih, prihvatljivih minus 11 (49:38).

Baš kao i u prve dvije četvrtine, na krilima udarne postave, Cibona otvara s nove dvije trice i ponovno bježi na 18 koševa viška (61:43), ali jednako je uporan i Alkar koji diže nivo obrane s dosta udvajanja i preuzimanja, i vraća se na minus 13 (61:48) u 26. minuti.

Kada je Cibona u 35. dosegla viskih plus 20 (86:66), činilo se da su Sinjani ostali bez “pare”, međutim, proradio je inat i želja za dokazivanjem pa su nakon nepune tri minute igre stigli i do minus 11 (86:75), dok su kraj dočekali u zaostatku od 23 koša, što je definitivno previše u odnosu na viđeno.

Kod domaćina Siriščević je zabio 26, 14 Rozić, dok su po 11 ubacili Blassingame (8 as) i Arapović. Šarić je utakmicu zaključio s 10 ubačaja i devet skokova. Kod Alkara prvo je ime bio Vitali s 25 koševa i pet skokova, dok je Žitko dodao 21.