Druga uzastopna pobjeda Junaka

Objavljeno: 14 rujna, 2016
junak-croatia

Nogometaši Junaka ostvarili su drugu uzastopnu pobjedu, ovog puta svladana je Croatia, pa sada na nastavak prvenstva gledaju s kudikamo više optimizma.

Junak – Croatia 2:0 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Mišo Krešić (Metković)
Strijelci: 1:0 Ćorić (36), 2:0 Kovačević (91)
Najbolji igrač: Ivan Banić (Junak)

Junak: Banić, Budimir (od 89. Santo), Gale, Vladislavić, Bandalo, Buljan (od 80. Kovačević), Ćorić, Poljak, Pecotić, Prančević, Petranić (od 71. Ljubas).

Croatia: Dude, Šalinović, Brnadić, Koštić, Ćapin (od 46. Karoglan), Mrkonjić, Vuković (od 78. Vuksan), I. Šabić (od 61. M. Šabić), Begić, Gudelj, Todorić.

Prvi dio susreta protekao je u dosta izjednačenom ritmu, s nekoliko dobrih trenutaka jedne i druge momčadi, barem što se tiče igre između dva šesnaesterca, no zadovoljnija je odmor ipak otišla sinjska momčad, a jasno je i zašto.

Naime, iz siromaštva prilika, Junak je jednu svoju ipak iskoristio i zabio gol. Igrala se 31. minuta kada je Buljan proigrao Petranića, a ovaj pucao s ruba kaznenog prostora, nakon čega je lopta zapela u bloku, da bi potom Ćorić tik ispred vrata došao do odbijanca i vrškom kopačke loptu gurnuo u mrežu.

Početkom nastavka ukazala se nova dobra prilika za Junak, nakon šuta Pecotića s 20 metara i nesigurnosti vratara gostiju koji nije uspio iskontrolirati loptu, ali nažalost po domaće nije se u toj situaciji najbolje snašao niti Petranić.

Završnih pola sata Junak je doslovno “visio kao luster”. Gosti su navalili svim snagama, odlično su kombinirali, međutim, nedostajao je završni dodir pa da se nađu u matnoj situaciji. Gotovo je pa nevjerojatno kako u pojedinim trenutcima nisu iskoristili barem jednu od tih situacija.

Najbolju od najboljih imali su u 72. minuti kada je Vladislavić nes(p)retno igrao rukom u kaznenom prostoru, zbog čega je sudac opravdano pokazao na bijelu točku, ali udarac Gudelja sjajno je obranio vratar Banić.

I kada je dio gledatelja već gotovo napustio stadion, u sudačkoj nadoknadi, Junak je organizirao polukontru u kojoj je Santo uposlio Kovačevića, a ovaj iz blizine zabio za konačnih 2:0.