Dva eurogola Hrvacama dovoljna za slavlje protiv Hajduka

Objavljeno: 9 travnja, 2016

Odličnom igrom Hrvace su zasluženo slavile protiv druge momčadi Hajduka, s dva gola u prvom dijelu za koje je teško reći koji je bio ljepši…

Hrvace – Hajduk II 2:0 (2:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 150
Sudac: Ivo Perković (Split)
Strijelci: 1:0 Klarica (15.), 2:0 Borozan (25.)
Igrač utakmice: Krešimir Klarica (Hrvace)

Hrvace: Guć, Mažurin, Ajduković, Zorica, M. Vukušić (od 74. Buljan), Matijašević, Klarica (od 87. Katić), Maganić, Borozan (od 68. Velemirović), Bilandžić, A. Vukušić.

Hajduk: Letica, Relota, Žile, Ismajli, Imamović, Jozić, Jandrek, Kraljević (od 62. Lanos), Delić, Basha (od 68. Simonović), Puljić (od 62. Vrdoljak).

Već od prve minute vidjelo se da Hrvace imaju “i glavu i rep”, da bolje stoje na terenu od svojih protivnika i takav dojam brzo je dobio na potvrdi.

Prvi gol stigao je u 15. minuti, nakon što se Maganić oslobodio svog čuvara i krasno zavrnuo u šesnaesterac gdje je prekrasno glavom s 12-13 metara pogodio Klarica, u dalji vratarev kut.

Samo deset minuta kasnije Hrvace su došle i do 2:0 i to ponovno golom koji je dignuo publiku na noge. Ovog puta sve je sam učinio Borozan, nakon “iščeprkane” lopte i silovitog udarca s 30 metara koji u paraboli ponovno odsjeo u suprotnom vratarevom kutu.

Mogli su Splićani do poluvremena smanjiti, u stopostotnoj prilici se našao se Delić, ali na njegovu žalost lopta je odsjela na vratnici.

U nastavku utakmice Hrvace su se više orijentirale na obranu, ali daleko od toga da su bile podređene. Dapače, u prilikama su bili i Marko Vukušić, Borozan te Maganić, ali mreža je ipak ostala mirovati.