Dvije nove medalje za Kamešnica cycling team

Objavljeno: 13 prosinca, 2016
kamesnica_cycling_team_3

Izvor: Kamešnica cycling team

Dana 11. prosinca u Vinišću se vozila rekreativna XCP MTB utrka ‘Uhvati Kairos’ u organizaciji BK Kairos, koja je ujedno bila i kolo rekreativne XC Zimske lige Dalmacije.

Debeli temperaturni minus i gusta magla u nedjelju ujutro nisu omeli 10 članova Kamešnica cycling teama da krenu u Vinišća na utrku. Zajedno sa velikim brojem kolega i prijatelja u 12 sati startali su na 32 km dugu XC stazu. Staza je bila kružnog tipa gdje je za završiti utrku bilo potrebno odvoziti dva kruga. Krug se sastojao od širokog makadamskog puta, na ponekim mjestima jako rasutog. Dužina jednog kruga je bila 16 km, dok je po krugu bilo potrebo prijći više od 450 m penjanja. Najmlađi su vozili jedan krug.

Kamešnica cycling team nakon ove utrke u svojim vitrinama ima dvije nove medalje. Članovi Petar Bašić (U16) te Ivica Bašič (U20) izvrsnim su vožnjama na kraju u svojim kategorijama zauzeli treća mjesta, čime su zaslužili brončane medalje.

kamesnica_cycling_team_2

U kategoriji do 16 godina Bila su tri predstavnika tima. Najbolje prolazno vrijeme imao je već spomenuti Petar Bašić, koji je osvojio treće mjesto. Veliki napredak i volju za biciklizmom pokazala su i druga dva biciklista u istoj kategoriji gdje su izvrsnim vožnjama tešku stazu završili Boris Laco kao sedmi, a Petar Bečko kao deveti. U kategoriji od 16 do 20 godina imali su jednog predstavnika Ivicu Bašića, koji je pokazao svoju pravu snagu te izvrsnom vožnjom osvojio treće mjesto. Iduća dobna kategorija je od 20 do 30 godina koja se ujedno može nazvati i najjačom. Iako su na putu u Vinišća u toj kategoriji imali 3 prijavljena biciklista, nažalost u rezultatima na kraju nije bilo nijednog. Tino Bašić zbog tehničkih problema prije samog polaska nije bio u mogućnosti startat, dok je Roko Pavlinušić od starta morao odustati pred sam početak jer je na zagrijavanju iskidao gumu koju nisu uspjeli pokrpat. Treći predstavnik u kategoriji, Ivan Brčić je jedini uspio startat, ali ni njegova vožnja nije dugo trajala. Nakon izvrsnog starta, na polovici prvog kruga pukao mu je lanac te je ostatak prvog kruga obišao pješice. U idućoj kategoriji od 30 do 40 godina nastupili su Ivan Žanko i Josip Đula. Izvrsnom vožnjom Ivan Žanko je na prvoj utrci došao i do prvih bodova u ligi osvojivši petnaesto mjesto u kategoriji, a Josip Đula prvi je krug odradio za svaku pohvalu, ali su zdravstveni problemi presudili te nije išao u drugi krug. Posljednja kategorija je ona od 40 do 50 godina gdje se natječe predsjednik Ivan Bašić. Iako je stigao s dalekog puta, jaka volja ga je natjerala da se provoza. Pametnom vožnjom osvojio je solidno jedanaesto mjesto u kategoriji.

Članovi kamešnica cycling teama se zahvaljuju organizatorima na izvrsnoj organizaciji utrke i čestitaju svim sudionicima.

Iduća utrka zimske lige je na rasporedu ovu nedjelju, 18. prosinca, u Dubrovniku, a domaća utrka će se održati u Otoku 22. siječnja 2017. godine.