Goropadni Junak i dalje stopostotan, prvak ispraćen s četiri gola u mreži

Objavljeno: 8 rujna, 2018

U trećem kolu prvenstva Junak je stigao do treće pobjede i to na prilično impresivan način, svladavši prošlogodišnjeg prvaka Croatiju s uvjerljivih 4:1…

Junak – Croatia 4:1 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 1100
Sudac: Mateo Erceg (Pristag)
Strijelci: 1:0 Bašić-Šiško (56.). 2:0 M. Barać (68.), 3:0 Bašić-Šiško (75.), 3:1 Vidošević (84.), 4:1 Šalinović (88. ag.)
Najbolji igrač: Petar Bašić-Šiško (Junak)

Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško, Marunica (od 86. Katuša), M. Barać, Bandalo, Vuleta, Jandrek (od 78. Andrić), Vardić, Botica, Puljić (od 77. Batinić).

Croatia: Vugdelija, Milas (od 60. Gudelj), Vidošević, Šalinović, Šuto (od 79. Šabić), Gudelj (od 71. Karoglan), Begić, Knežević, Vuković, Serdarušić, Todorić.

Junak je dosta oprezno krenuo u susret protiv Croatije, kao da se čekalo na pogrešku gostiju, međutim, prave matne situacije nije bilo. Prva izgledna prilika bila je pred golom Junaka, nakon nesporazuma obrane Plavih, kada se lopte dokopao Knežević i pucao pored gola.

U 18. minuti je malo falilo da gostujući igrač Vuković postigne autogol nakon Puljićeva ubačaja, ali lopta je prohujala pored gola. Bez udarca u okvir se nastavilo i do kraja poluvremena, ali zato se otvorilo u nastavku.

Mrežu Croatije načeo je Petar Bašić-Šiško u 56. minuti s pet metara malo iskosa, preciznim udarcem u dalji kut gola kojeg je čuvao Vugdelija. Gosti su tada krenuli nešto ofenzivnije, pri čemu su ostavljali dosta prostora iza leđa, što je Junak iskoristio za novi gol u 68. minuti.

Ovog puta se Jandrek izborio za loptu na svojoj polovici i potom je poslao u prostor uz desnu aut liniju, gdje je šprintao Mateo Barać koji se oslobodio čuvara, krenuo prema kaznenom prostoru i onda se odlučio na udarac s 20 metara te prekrasno pogodio u suprotne rašlje za 2:0.

Croatia je tada potpuno pala, Junak se razgoropadio i već u 75. minuti došao do trećeg gola. I ovog puta odličan posao napravio je Jandrek izborivši prekršaj na 18 metara od gola, što je preciznim udarcem iz slobodnjaka Bašić-Šiško pretvorio u novi gol, njegov već peti u tri odigrana susreta.

U 84. minuti i gosti su našli razloga za zadovoljstvo nakon gola kojeg je iz gužve zabio Vidošević. Nada gostiju u kakvo čudo nestala je samo četiri minute poslije. Ovog puta je po lijevoj strani kao brzi vlak projurio Mateo Barać i odlično uposlio Vuletu u kaznenom prostoru kojem je s noge loptu skinuo Šalinović, ali ona je umjesto u korneru završila u golu pored nemoćnog Vugdelije za konačnih 4:1.

U sljedećem kolu Junak gostuje u Dubrovniku kod GOŠK-a.

“Prvih 45 minuta smo imali pravu šahovsku partiju, ali nastavku smo bili na najvišoj razini protiv jedne odlične momčadi. Čestitam igračima na odličnoj predstavi, ali euforije nema jer prvenstvo je tek počelo i još je puno izazova pred nama.”, kazao je trener Junaka Stipe Grčić.