Grčić i Miloš se okitili zlatom na EP u Bugarskoj!

Objavljeno: 4 srpnja, 2016
grcic_milos2

Tekst i foto: Hrvoje Grčić

Hrvatska ragbi 7 reprezentacija je nastupila na Europskom prvenstvu u Bugarskom Burgasu za Konferenciju 1, gdje su uvjerljivom pobjedom u finalu odnijeli prvo mjesto i prelazak u viši rang.

Prvoga dana turnira koji se igrao u grupnoj fazi, Hrvatska je otvorila pobjedom nad Turskom 17:7, da bi zatim izgubila u tijesnoj utakmici od Luksemburga, ali gorak okus poraza se sprao pobjedom nad Norveškom.

Drugoga dana turnira Hrvatska je odmjerila snage u skupini s domačinom Bugarskom koju su s lakoćom svladali, te zauzeli drugom mjesto u skupini B što ih je odvelo u polufinale s Mađarskom, koja je u skupini A zasjela na vrh bez poraza, ali naši momci odvažnom igrom svladavaju Mađare za ulazak u finale i borbu s Luksemburgom.

U finalu je postojala doza straha da naši momci neće naći rješenje za hitre Luksemburžane koji su nam nanijeli porazu skupini, ali od samoga sučevog zvižduka Hrvatska je krenula furiozno te već na poluvremenu imala rezultatsku prednost od 19:7. U drugom poluvremenu Hrvatska je odlučila naplatiti s “kamatama” Luksemburžanima poraz u skupini, svladavši ih rezultatom 45:14, čime su potvrdili status favorita na prvenstvu i zasluženo prelazak u viši rank, European Trophies Cup.

‘Posebno valja istaknuti nastup naših snaga, Marka Grčića koji je svojom sjajnom obrambenom i napadačkom igrom pridonio stabilnosti u reprezentaciji i dokazao se kao standardan reprezentativac Hrvatske, a još veći ponos izaziva nastup mladog Marina Miloša koji je debitirao za reprezentaciju i ubilježio nastup na EP, te također na najbolji mogući način krenuo u reprezentativne vode s prvom zlatnom medaljom oko vrata. Ne preostaje nam ništa drugo do toga da im čestitamo na ovom uspjehu i zaželimo im još mnogo odličja i uspjeha u daljnim nastupima’, ističu u Ragbi klubu Sinj.