Hrvace bolje i od Kamena

Objavljeno: 18 listopada, 2014
Hrvace - Igor Čović

Minimalnu, ali silno veliku pobjedu ostvarili su nogometaši Hrvaca u sudaru s Kamenom iz Ivanbegovine pa sada ostatak društva gledaju s visoke četvrte pozicije i to uz dvije utakmice manje…

Hrvace – Kamen 1:0 (0:0)

Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 300
Sudac: Ivo Perković (Split)
Strijelci: 1:0 Čović (4′)
Igrač utakmice: Igor Čović (Hrvace)

Hrvace: Runje, Ajduković, Zorica, Bašić-Šiško, Dukić, Stipanović, Barać (od 46. Jerkan), Marunica, Čović, Đipalo (od 19. Vulić), Borozan (od 89. Ćurković).

Kamen: Ljubičić, Biloš, Vuksan, Čelić, Juričić, Paradžik, Kljenak, Žužul, Karin(od 84. Bajamić), Jonjić, B. Kujundžić (od 74. Vučemil (od 87. K. Kujundžić).

Nakon slavlja u Omišu prošlo kolo, momčad Borisa Pavića put ka pobjedi našla je i na domaćem terenu protiv Kamena. Teška, ali u svakom slučaju zaslužena pobjeda.

Već u četvrtoj minuti zatresla se mreža gostiju. S desne strane u kazneni prostor ubacio je Borozan, do lopte su prvi došli gosti, no neodlučnost i loša reakcija prije svih Čelića, gurnula je u priliku Čovića koji takav poklon ne propušta i svoju momčad dovodi do 1:0.

U vremenu do odmora nije se vidjelo baš previše dobrog nogometa. Vrijedi izdvojiti tek pokušaj Biloša koji je pucao pored gola. Nešto više akcije bilo je u nastavku.

Gosti su u drugom dijelu krenuli ofenzivnije, a najbolju prigodu za poravnanje propustio je Kujundžić u 65. kada je izašao sam prema vrataru Runji, koji pak pravovremenim istrčavanjem skraćuje kut i tjera gostujućeg igrača u promašaj.

Nekoliko minuta ranije u kontru su jurnuli i Hrvatačani, međutim, u situaciji kada se gostujući vratar okliznuo, domaći to nisu znali iskoristiti pa su strepili do zadnje minute. Ipak, rezultat se na sreću domaćih nije mijenjao pa se kući otišlo pjevajući.