Hrvace bolje od Kamena, loš sudac pokvario dojam

Objavljeno: 6 travnja, 2019

U vrlo zanimljivoj i sadržajnoj utakmici Hrvace su na domaćem terenu slavile protiv Kamena rezultatom 3:1, što im je peta utakmica bez poraza, od čega četvrta pobjeda…

Hrvace – Kamen 3:1 (3:1)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 250
Sudac: Ante Jurić (Split)
Strijelci: 1:0 Živaljić (1.), 2:0 Ribičić (6.), 2:1 Jonjić (18.), 3:1 Ivanović (44.)
Crveni karton: Petar Brkan (38.)
Najbolji igrač: Duje Ribičić (Hrvace)

Hrvace: Delaš, Ivanišević (od 61. Spajić), Ribičić (od 84. Liović), Božinović, Ivanović, Dadić, Jerčić, Pranjić, Visković, Bartulović, Živaljić (od 73. Grgat).

Kamen: Vojnović, Norac-Kevo, Mandarić, Kilić (od 46. Vujević), Jonjić (od 57. Erceg), Krištić, Karin, Češljar, Brkan, Žužul, Jonjić (od 82. Dropuljić).

Već u prvoj minuti zatresla se mreža gostiju. Ribičić je utrčao iza leđa obrane gostiju i šutirao, vratar odbio, ali tek do Živaljića koji iz blizine pogađa za 1:0. Već u šestoj minuti novi gol zabile su Hrvace. Ovog puta Ivanović je krasno podvalio loptu iza leđa neoprezno postavljene obrane gostiju, gdje je pravovremeno utrčao Ribičić i lakoćom zabio za 2:0.

Imale su Hrvace stopostotnu priliku ia za 3:0, ali odličan ubačaj Bartulovića Živaljić nije iskoristio na vrhu peterca. A onda, iz ničeg, gosti smanjuju na 2:1. Jedna lopta upućena u prostor bila je lak zadatak za vratara Delaša koji nevjerojatno griješi i ničim izazvan poklanja loptu Jonjiću koji je šalje u praznu mrežu.

Utakmica se potom nepotrebno zaoštrila. Prilično lak na obaraču bio je sudac Jurić, dodajmo nepotrebno, a sve to rezultiralo je velikom nervozom obje momčadi. Vrhunac svega bio je i opravdan izravni crveni karton u 38. minuti za Brkana koji je doslovno na volej dočekao Jerčića koji je bio u padu. Ružan prekršaj i zasluženo isključenje.

Minutu prije kraja prilično sadržajnog prvog dijela, vratar gostiju je jednu laganu povratnu loptu nevjerojatno propustio kroz ruke, što koristi Ivanović koji se potom ušetao u praznu mrežu za 3:1.

Hrvace su se u drugom dijelu malo povukle, vrebale su polukontre i dočekale nekoliko vrlo dobrih prilika. Dva puta je Ribičić bio u prilici, jednom je i Živaljić krasno pucao s 25 metara, ali u sva tri navrata vratar gostiju je bio na visini zadatka, čime se djelomično iskupio za grešku kod trećeg gola.