Hrvace i Jadran LP bez pobjednika

Objavljeno: 27 travnja, 2019

Hrvace i Jadran odigrali su bez pobjednika u 25. kolu trećeligaškog prvenstva. Gosti su imali više od igre, bili su izuzetno opasni iz kontri i polukontri, ali vratar Tomić se nizom velikih obrana prometnuo u junaka susreta…

Hrvace – Jadran LP 1:1 (0:0)

Hrvace – Igralište Hrvaca. Gledatelja: 100
Sudac: Josip Višić (Split) 6,5
Strijelci: 1:0 Ivanović (61.-11m), 1:1 Raič (65.)
Najbolji igrač: Tomislav Adolf Tomić (Hrvace)

Hrvace: Tomić (od 85. Delaš), Bartulović, Spajić (od 46. Grgat), Vučković, Ribičić, Božinović, Ivanović, Jerčić, Pranjić, Visković, Živaljić (od 68. Banić).

Jadran LP: Čagalj, Turudić, Dulaj, Raič, Kordić, Kalfić, Primorac, Šuto, Herceg, Domić, Nikolac.

Hrvace u prvom dijelu nisu odigrale niti jednu suvislu akciju, svi domaći napadi zapinjali su u prvom bloku obrane Jadrana. S druge strane, gosti su redali prilike i pravo je čudo kako nisu ostvarili osjetniju prednost.

Naime, Jadran se postavio u dvostruki blok, vrebao prilike za kontre koje su odlično odigravali. Tako je u 18. minuti Šuto umaknuo obrani Hrvaca, sjurio se prema golu. svladao vratara, ali s crte je očistio Pranjić.

Samo dvije minute poslije nova stopostotna prilika za goste. Ovog puta iza leđa obrane umaknuo je Kalfić, ali odlično je reagirao Tomić i spasio siguran gol. U 27. minuti ponovno je Kalfić do lopte došao prije zadnje linije Hrvaca, potegnuo s vrha kaznenog prostora, međutim, ponovno je kao pobjednik izašao vratar Tomić.

Jadran je i u nastavku nastavio s praksom iz prvog dijela. U 50. minuti pogriješila je zadnja linija Hrvaca, lopte se dokopao Šuto koji puca s 15 metara, Tomić kratko odbio, ali tek do Kalfića kojem vratar skraćuje kut, nakon čega napadač Jadrana promašuje vrata.

A potom Hrvace dolaze do vodstva. U 61. minuti Grgat ulazi u šesnaesterac, ruši ga vratar Čagalj, sudac pokazuje na bijelu točku s koje je precizan bio Ivanović. Prednost Hrvaca trajala je svega četiri minute. Prekid s desne strane, u visini 16 metara, izveo je Primorac, a najspretniji u skoku bio je Raič koji glavom pogađa za 1:1.

U 85. minuti u petercu domaćih, prilikom intervencije, sudarili su se vratar Hrvaca Tomić i Turudić iz redova Jadrana, nakon čega je domaći čuvar mreže ostao ležati. Pozvana je i Hitna pomoć, ali srećom nakon nekoliko minuta se pridignuo, međutim, morao je napustiti igru vidno potresen.