Derbi kola Hrvace i Junak su zaključili podjelom bodova, što je u odnosu na prikazano i najrealniji ishod…

Strijelci: 0:1 Samardžić (5′), 1:1 ag. Runje (80′)
Igrač utakmice: Dino Ramljak (Junak)

Hrvace: Runje, Ajduković, Romac, Zorica, Bašić-Šiško, Velemirović (od 46. Stipić), Stipanović, Božinović, Marunica, Dukić (od 73. Čović), Jerkan (od 65. Đipalo).

Junak: Cvrlje, Bašić (od 86. Barać), Runje, Ljubas, Bekavac, Matijašević (od 61. J. Buljan), Sablić, Jandrek (od 46. Lipotić), Samardžić, Jelić, Ramljak.

Sudar naših predstavnika ponudio je borbenu i dinamičnu utakmicu, doduše, bez previše izrazitih prilika, ali u svakom slučaju dobru. Junak je imao vodstvo do pred sam kraj, ali jedna više nesretna nego nespretna reakcija Runje pred vlastitim golom odnijela je Sinjanima priliku za puni plijen.

Nakon samo pet minuta igre Junak je došao do vodstva. Samardžić je povukao kontru, Jelić odglumio “špondu”, nakon čega je sinjski ofenzivac izašao sam pred Runju i sigurno zabio za 0:1.

Junak se nakon gola bazirao na obranu, vrebao novu priliku, što su Hrvace iskoristile da igru presele na njegovu polovicu i nekoliko puta dođu u zonu šuta, ali svaki put uz potez viška.

Možda i najizgledniju priliku iz prvog dijela imao je Božinović u 22. minuti, nakon ubačaja Bašić-Šiške s lijeve strane, ali ni njegov pokušaj iz blizine nije pogodio okvir gola.

U nastavku je Junak je malo hrabrije krenuo, bio dosta odlučniji, no izuzev pokušaja Sablića iz slobodnog udarca u 65., većih prijetnji nije bilo.

U završnih 20-tak minuta domaći su ponovno pojačali pritisak, a do zasluženog izjednačenja došli su deset minuta prije kraja. Slobodan udarac s desne strane izveo je Bašić-Šiško, lopta u gužvi nesretno pogodila inače odličnog Runju i za čas se našla u mreži za 1:1.

U samoj završnici, točnije u sudačkoj nadoknadi, novi opasan nalet Hrvaca po boku je kreirao Ajduković, a najviši u skoku na desetak metara od gola bio Čović, no lopta je završila malo pored vratnice, što je ujedno bila i zadnja spomena vrijedna prilika.

Sljedeće prvenstveno kolo igra se već ovog utorka i srijede. Junak će na domaćem terenu u srijedu ugostiti Croatiju iz Zmijavaca, dok će Hrvace dan ranije biti gost Zmaja iz Blata.