Hrvace i Uranija bez pobjednika, domaćinu dva isključenja

Objavljeno: 5 svibnja, 2018

Hrvace su izvukle bod protiv Uranije koja je u završnih 15-ak minuta, s dva igrača više, potpuno pritisnula domaće i prijetila potpunim preokretom, ali na kraju je ostala bez prave prigode…

Hrvace – Urania 1:1 (0:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 100
Sudac: Goran Agičić (Ražanac)
Strijelci: 1:0 Vučković (48.), 1:1 Šerer (74.)
Crveni karton: Mažurin – drugi žuti (73.), Matijašević (78.)
Najbolji igrač: Antonio Šerer (Urania)

Hrvace: Ćurković, Mažurin, Ajduković, Ćavar (od 92. Galić), Matijašević, Bašić-Šiško, Vučković, Glavaš, Plavša (od 46. Maganić), Božinović (od 65. Živaljić), Božina.

Urania: Brkulj, Tomas, Krivić, Urlić, Zor, Zebić, Tomaš (od 67. Šerer, Petričić, Žižić, Kljenak, Begić (od 79. Krištić).

Prvo poluvrijeme počelo je odličnom prilikom za domaće. Nakon svega tri minute igre Bašić-Šiško je uposlio Mažurina koji s desne strane prolazi do korner linije i potom šalje povratnu loptu za Plavšu koji je promašio loptu i prilika je otišla u nepovrat. Bila je to ujedno i jedina situacija spomena vrijedna u prvih 45 minuta.

U drugom dijelu, točnije u 48. minuti, Hrvace su došle do vodstva. Mažurin se sjurio po desnoj strani, nanizao tri igrača, zatim pokušao paralelom uposliti Maganića, ali prije ofenzivca Crnih do lopte je došao branič Uranije i ne(s)pretno je odložio Vučkoviću koji s osam metara pogađa za 1:0.

Hrvace su rutinirano držale utakmicu pod kontrolom sve do 73. minute i drugog žutog kojeg je zaradio Mažurin. Iz tog prekida, ubačajem na drugu vratnicu, Urania je izjednačila. Gol je zabio Šerer koji je nogom loptu preusmjerio u mrežu.

Samo pet minuta poslije domaćin je ostao s još jednim igračem manje. Ovog puta Matijašević je zbog udaranja igrača gostiju dobio izravan crveni, da bi potom gosti navalili svim snagama, odigrali praktički “viktoriju” na gol domaćih, ali ipak bez prave prilike pa čak niti udarca.