Hrvace iz penala u 94. minuti do pobjede nad Vodicama

Objavljeno: 26 listopada, 2019
Hrvace Vodice

Hrvace su teškom mukom došle do pobjede nad Vodicama, preokretom koji je zaključen s bijele točke u posljednjoj minuti sudačke nadoknade…

Hrvace – Vodice 2:1 (0:1)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 100
Sudac: Teo Pavić (Split)
Strijelci: 0:1 Rendić (12.), 1:1 Pranjić (79.), 2:1 Ivanović (90+4)
Najbolji igrač: Luka Ivanović (Hrvace)

Hrvace: Guć, Mujan (od 46. Pranjić), Štimac, Čeko, Kekez (od 73. Grgat), Ivanišević, Škarić (od 56. Buljan), Ribičić, Ivanović, Božinović, Visković.

Vodice: Mihaljević, I. Perica, Rendić (od 72. Tabula), Marić, Zeljković, Marcello (od 87. Vlaić), Ljubić, Jefferson, D. Perica (od 64. Markota), Š. Pešić, D. Pešić.

Nakon početnog odmjeravanja snaga Vodice su došle do vodstva. Igrala se 12. minuta kada je Rendić primio jednu loptu na 30-ak metara od gola, zatim krenuo prema golu Hrvaca, a kako mu nitko nije izašao u blok šutirao je s 22 metra i neobranjivo pogodio u donji lijevi kut za 0:1.

Hrvace su imale svojih prilika za poravnanje pa čak i više od toga. Najbolja prilika bila je u 25. minuti iz kaznenog udarca kojeg je izborio Ribičić, ali pored gola je pucao Štimac koji je minutu poslije pogodio i gredu.

Isti igrač je i u nastavku zatresao okvir gola udarcem malo iskosa s lijeve strane. Nije to bila utakmica koju će pamtiti po dobrom.

Ipak, Hrvace su uspjele doći do gola u 79. minuti. Ubačaj s desne strane Pranjić je glavom skrenuo u bliži kut za 1:1. Još dva puta u odličnim situacijama je bio Štimac, oba puta je pucao glavom, ali jednom je pucao preko gola, dok mu je drugi put odlično obranio vratar Vodica.

A onda, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade novi penal za Hrvace. Srušen je Ivanović koji je sam preuzeo odgovornost te pogodio za nova tri boda. Burni su bili prosvjedi protiv takve odluke suca Pavića, ali gostima je to malo vrijedilo.