Hrvace iz trećeg pokušaja došle do slavlja

Objavljeno: 2 rujna, 2014
Hrvace - Val

Hrvace su u trećem prvenstvenom kolu došle do prve pobjede i nešto ugodnije situacije nego je to bio slučaj nakon prva dva susreta. Konačnih 3:0 je možda malo i prenaglašen rezultat s obzirom na prikazano, jer ne treba smetnuti s uma sa su gosti u samom uvodu bili bolji i konkretniji…

Hrvace – Val 3:0 (1:0)

Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 200
Sudac: Ivan Balić (Split)
Strijelci: 1:0 Ajduković (45.+1 11m), (2:0 Barać 74.), 3:0 Barać (81.)
Igrač utakmice: Stipe Barać (Hrvace)

Hrvace: Runje, Đipalo, Ajduković, Zorica, Bašić-Šiško, Stipić (od 46. Stipanović), Velimirović (od 76. Božinović), Barać, Marunica, Čović (od 61. Dukić), Borozan. Trener: Boris Pavić

Val: Kulić, Šibenik, Mikuličić (od 73. Gusić), Kovačević, Lozo, Čurković, Šimunović, Mišerda (od 80. Duvnjak), Čubrilo, Batovanja, Šiškov (od 73. Pavković). Trener: Dragutin Čelić

Borisu Paviću i njegovim igračima treća je ipak bila sreća. Tri boda na kontu Hrvatačane su lansirale u sredinu ljestvice s koje je pogled na prvenstvo nešto “ružičastiji”. Iako, ruku na srce, do pobjede domaći nisu došli lako, uvjerljivom rezultatu usprkos.

Prvi dio dojmom je bio debelo na strani gostiju, ali u jedini gol postigli su domaći, što je bilo kudikamo važnije. Najveću priliku Val je imao u četvrtoj minuti nakon što je Šiškov umaknuo obrani Hrvaca te izašao sam pred Runju koji je sjajnom reakcijom spasio svoju momčad ranog zaostatka.

U 29. nova velika šansa za goste. Ovaj put Ajduković je glavom pokušao izbaciti jednu loptu, koje se na kraju dočepao Čubrilo i zatim je proslijedio prema Šimunoviću, a njegov udarac s crte je očistio Borozan. Bila je to ujedno i posljednja spomena vrijedna prilika gostiju, a vrlo brzo za promašaje je stigla i kazna.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Mikuličić je nepotrebno srušio Marunicu, sudac opravdano pokazao na bijelu točku s koje je siguran strijelac bio Ajduković.

Ključan trenutak susreta zbio se u 51. minuti kada je branič gostiju, Igor Lozo, krenuo sucu neprimjerenim rječnikom pojasniti da nije u pravu, zbog čega mu je ovaj pokazao izravan crveni karton. Unatoč igraču više Hrvace nisu dugo vremena uspijevale konkretizirati brojčanu prednost, ali u završnici gosti ipak padaju i primaju nova dva gola.

Pomicanjem nešto bliže golu Stipe Barać je došao na svoje i dva puta poentirao pokazavši kako je vraški opasan u kaznenom prostoru. Prvo je u 74. minuti, na asistenciju Dukića, zabio za 2:0, da bi u 81. s ruba kaznenog prostora, malo iskosa, eurogolom postavio konačnih 3:0, ovaj put na asistenciju Đipala. Veliku priliku imao je i Božinović pet minuta prije kraja, ali njegov udarac završio je tik uz samu vratnicu.