Hrvace lakoćom slavile protiv Zmaja iz Makarske

Objavljeno: 20 svibnja, 2017

Novu pobjedu ostvarile su Hrvace nakon vrlo dobre predstave protiv makarskog Zmaja, čime su i dalje ostale na visokoj drugoj poziciji u poretku…

Hrvace – Zmaj (M) 3:1 (2:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama. Gledatelja: 300
Sudac: Marko Tot (Split)
Strijelci: 1:0 Marunica (41.), 2:0 Buljan (43.), 2:1 Mić (89.), 3:1 Maganić (91.)
Najbolji igrač: Daniel Maganić (Hrvace)

Hrvace: Ćurković, Ajduković, Zorica, Maganić, Barać, Marunica (od 73. V. Štimac), Bilandžić, M. Vukušić, Buljan (od 90. Galić), A. Vukušić, Glavaš.

Zmaj (M): Hodžić, Lozina, Gafurović, Rašić, Selak, Gojak, Šerer (od 52. Grbeša), Fuštin, Radalj, Petković, Jaganjac (od 52. Mić).

Hrvace su od prve minute zagospodarile terenom, prilike su se redale kao traci, ali falio je kvalitetan završni udarac. Bilježimo tako nekoliko opasnih prodora Maganića po lijevom boku, a najbliže golu Hrvace su bile u 21. minuti kada je Zorica glavom, nakon kornera, glavom pogodio gredu.

U 30. minuti sam je, oči u oči, pred vratara gostiju izašao Barać, ali sjajno je reagirao Hodžić koji je usto obranio i Maganićev pokušaj unutar iste akcije, dok je treći pokušaj, onaj Marunice, završio u bloku.

Hrvace su u 41. zasluženo došle do vodstva. Maganić je ponovno prošao po lijevoj strani i odličnom loptom uposlio Marunicu kojem sa šest metara nije bilo teško pogoditi gol za 1:0. Samo tri minute poslije Marko Vukušić je s desne strane u kaznenom prostoru pronašao Buljana koji iz poluokreta krasno pogađa u suprotni kut vrata Zmaja.

Zmaj je u nastavku igru preselio na polovicu Hrvaca koje kao da su osjetile zadovoljštinu nakon vodstva od dva razlike. Tako je u 69. minuti Radalj s 23 metra pogodio gredu, ali bilo je tu još nekoliko potencijalno dobrih situacija.

Minutu prije kraja gosti su stigli do zasluženog gola kada je Radalj povratnom loptom uposlio Mića koji vraća nadu gostima u povoljan rezultat. No, u prvoj minuti sudačke nadoknade Galić je s desne strane pronašao Maganića koji postavlja konačnih 3:1.