Hrvace “miksale”, Omiš slavio

Objavljeno: 18 travnja, 2015

Hrvace - Omiš 0 - 1   180415

Hrvace su neugodno iznenadile u 27. prvenstvenom kolu u kojem su poražene od Omiša koji se nalazi u grčevitoj borbi za opstanak…

Hrvace – Omiš 0:1 (0:0)

Hrvace – Stadion u Hrvacama
Gledatelja: 50
Sudac: Ivo Perković (Split)
Strijelac: 0:1 Koštić (85.)
Najbolji igrač: Marin Koštić (Omiš)

Hrvace: Bilandžić, Ćurković, Božinović, Bašić-Šiško, Đipalo, Velemirović, Mamut, Vulić, Čović (od 83. Barać), Dukić, Vuković.

Omiš: Baučić, Bandov (od 10. Ribičić), Kuvačić, Pivčević, Bauk, Koštić, Klarić (od 69. Ercegović), Vučemil, Žilić, Žaja, Čobanov (od 56. Bilić).

Sam pogled na zapisnik uoči dvoboja sugerirao je da bi to mogla biti utakmica koja bi mogla otići na obje strane. Naime, impresivno je izgledala klupa Hrvaca na kojoj su se, između ostalih, našli Ajduković, Zorica, Marunica i Barać, redom nositelji igre i igrači bez kojih je prvih 11 gotovo nezamislivo.

No, “okrnjene” Hrvace u prvom su dijelu bile razigranije, nije se osjetilo miksanje momčadi pa su se tako u 23. u prilici našao Čović koji je na ubačaj Đipala prsima natjerao gostujućeg vratara na pravu paradu.

I do poluvremena su Hrvace dosta vremena provodile na polovici gostiju, dobar je udarac uputio i Bašić-Šiško u 24., ali i Dukić te Vulić u samoj završnici prvog dijela. Dobri udarci, ali ipak nedovoljno dobri.

U drugom dijelu se slika na travnjaku promijenila. Omiš je bio taj koji je više tražio gol, unatoč odličnom pokušaju Velemirovića iz 63. kada je oštro pucao u bliži kut u kojem je spreman bio vratar Baučić.

Pet minuta nakon toga sjajnom intervencijom i mačjim refleksom Bilandžić je ukrotio snažan udarac Žaje iz blizine, iako su mnogi loptu već vidjeli u golu. Nova stopostotna prilika za goste viđena je i u 82. minuti kada je Vučemil snažno, ali ipak preuranjeno, neometan pucao s vrha kaznenog prostora.

Inicijativu u drugom dijelu Omiš je okrunio pet minuta prije kraja, kada je Žaja krasno podvalio loptu iza leđa obrane Hrvaca, gdje je utrčao Koštić, napravio korak dva i s desne strane iskosa snažno odapeo u prvi kut te pogodio za 0:1, što se pokazao i kao konačan rezultat.